10 medali karateków z powiatu na mistrzostwach Polski Wschodniej

22 marca w Ostrołęce odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego. W turnieju wzięło udział 250 zawodników z 33 klubów województwa mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli cztery medale, a karatecy z Radzymińskiej Karate ACADEMY sześć medali

Złoty medal w kategorii do 60 kg kontaktowych walk juniorek zdobyła Agnieszka Kulczycka, która w drodze o zwycięstwa pokonała przeciwniczki z Dobrego Miasta i Olecka, dwukrotnie trafiając każdą z nich na głowę i tym samym zakończyła walki przed czasem.

Mimo porażki w walce finałowej, najlepiej zaprezentował się Karol Burzyk, który w swojej licznej kategorii stoczył zwycięskie walki z zawodnikami z Ostrowi Mazowieckiej, Augustowa, Ostrołęki i Tomaszowa. Już w rundach eliminacyjnych wszyscy przeciwnicy Karola byli zawodnikami z najwyższej półki z międzynarodowymi sukcesami i doświadczeniem.

Karol wyśmienicie realizował założenia taktyczne, co dodatkowo poparł wysoką formą i dobrą dyspozycją dnia. Karol Burzyk zdobył tylko srebrny medal i tytuł wicemistrza makroregionu wschodniego, ale z pewnością był to jego najlepszy turniej w karierze sportowej.

Dwa trzecie miejsca zajęli Kuba Nejfeld i Paweł Kowalczyk. Chłopcy stoczyli wyrównane cztero-minutowe walki z zawodnikami z Grodziska Mazowieckiego, Konstancina i Warszawy. Niestety po półfinałowych walkach z dogrywkami musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

W turnieju wziął udział także Krystian Tyszko, który niestety przegrał swój pierwszy eliminacyjny pojedynek z zawodnikiem z Olsztyna, który został późniejszym triumfatorem turnieju.

Krystian prowadził walkę bardzo poprawnie i gdyby udało się uzyskać korzystniejszą końcową decyzję sędziów z pewnością pokazał by więcej i przysporzył sporo kłopotów przeciwnikowi. Krystian jest z pewnością najsilniejszym zawodnikiem KSW KYOKUSHIN i jeśli wykona odpowiedni trening jaki przed nim naznaczą trenerzy, to z pewnością przyszłość sportowa będzie dla niego bardzo perspektywiczna.

Radzymińską Karate ACADEMY reprezentowało w tych zawodach 10 zawodników. Tak jak ich młodsi koledzy, którzy wygrali już w tym sezonie drużynówkę w Mistrzostwach Mazowsza i Mazowiecką Ligę Karate walczyli o miano najlepszych.

Tym razem się nie udało. drużynowo wygrał klub z Ostrołęki pokonując Szczytno i Konstancin. ? My zdobyliśmy dwa złote medale (Adrian Skibski i Kuba Pałaszewski) dwa srebrne (Martin Jóśki i Piotrk Piątkowski ) oraz 2 brązowe (Wojda Sebastian i Jacek Niziołek). W turnieju startowali również: Karolina Kielczyk, Kacper Kielczyk, Maciej Ciółkowski i Maks Podlecki ? opowiada opiekun ekipy sensei Tomasz Lenkiewicz.

Opiekunem i sędzią ekipy był sensei Tomasz Lenkiewicz. Przed tym teamem start zawodnika ? Adriana Skibskiego ? w Mistrzostwach Europy na warszawskim Torwarze ? już niebawem ? 18 kwietnia 2015 roku.