Cztery złota dla Wichru

W dniach 25-26 października we Władysławowie odbyły się IV Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym. Na te mistrzostwa MKS ?WICHER? wysłał dziecięciu zawodników.W pierwszym dniu zawodów startowało siedmiu naszych zawodników w tym trzech juniorów do 16 lat. Jako pierwszy wyciskał debiutujący w tej rangi zawodach Norbert Jędrzejewski i spisał się bardzo dobrze, zdobył dwa medale. Norbert był jednym z najmłodszych zawodników mistrzostw ma zaledwie piętnaście lat. Drugi wyciskał Michał Skonieczny i wycisnął 100 kg tym samym poprawił rekord życiowy i zdobył medal. Kolejni nasi zawodnicy to bracia Artur i Rafał Białkowie, którzy startowali w kategorii do 66 kg. Artur w juniorach do 20 i 23 lat zajął V i IV miejsca. Wynik jaki uzyskał to wyrównany rekord życiowy ale nie wystarczył by zdobyć medal. Należy zaznaczyć, że przed rokiem był v-ce mistrzem świata. Natomiast Rafał startował w grupie seniorów i pewnie zdobył złoty medal. W następnej kategorii do74 kg startował szesnastoletni Patryk Zaniewski, który wyrównał rekord życiowy, ale wynik ten dał mu szóste miejsce. Jego rywale byli od niego starsi o trzy i cztery lata. W dwóch ostatnich kategoriach wagowych pierwszego dnia zawodów startowali ? Cezary Rzempołuch i Dawid Zaniewski. Czarek w kat. do 83 kg w juniorach do 20 lat zdobył brązowy medal a w juniorach do 23 lat był IV. Dobrze zaprezentował się Dawid Zaniewski, który poprawił rekord życiowy i zdobył w juniorach do 20 lat brąz i do 23 lat srebro. Pierwszy dzień zawodów można uznać za udany bo zdobyliśmy siedem medali. Drugi dzień zawodów rozpoczęli zawodnicy kategorii do 105 kg a wśród nich był Krystian Suchoparski. Krystian po ponad dwuletniej przerwie powrócił i uzyskał bardzo dobry wynik, który dał mu złoty medal. W tej wadze startował też drugi nasz zawodnik, szesnastoletni Sebastian Kościesza, który wycisnął 120 kg i zajął VI m. Sebastian był najmłodszy w tej kategorii wagowej wynik jaki uzyskał to nowy rekord życiowy. Jako ostatni z naszych zawodników startował Łukasz Doruch. Po pierwszym udanym podejściu miał przewagę, którą utrzymał do samego końca. Po zaliczeniu 175 kg przez Łukasza jego rywal poprosił 180 kg i my też zadysponowaliśmy ten sam ciężar. Obaj oni nie wycisnęli tego ciężaru i Łukasz został mistrzem Polski juniorów do 23 lat zajął I m. Jeszcze raz okazało się, że nasz klub jest od paru lat najlepszy wśród juniorów w kraju. W tym roku zdobyliśmy już 34 medale, a od początku istnienia sekcji 177 medali. Przed naszymi zawodnikami jeszcze jedne zawody w tym roku. W dniach 6-7 grudnia w Pieńsku odbędą się Mistrzostwa Polska w Trójboju Siłowym. Na te zawody , które będą eliminacją do Mistrzostw Europy z MKS ?Wicher? wyjedzie trzech zawodników. Liczymy, że powiększy się dorobek medalowy a przynajmniej dwóch naszych zakwalifikuje się do Mistrzostw Europy.