Dramatyczny mecz siatkarzy MOS Wola Wicher Kobyłka

To był prawdziwy dreszczowiec. Po ponad dwugodzinnym meczu siatkarze zespołu MOS Wola  Wicher Kobyłka pokonali w III lidze seniorów GKS Jaguar Wolanów 3:2. Piąty set zakończył się wynikiem 21:19!

Młodzi zawodnicy prowadzeni przez Łukasza Motykę spisują się coraz lepiej. Niedawno zajęli drugie miejsce w mistrzostwach Mazowsza. W finałowym meczu w Radomiu przegrali z miejscową drużyną 2:3. Zdobycie srebrnych medali oznacza, że w nadchodzący weekend zagrają w Hajnówce w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

W III lidze nasza drużyna mierzy się z zespołami złożonymi ze starszych i znacznie bardziej doświadczonych zawodników. A jednak coraz częściej triumfuje. W Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce wygrała czwarty mecz z rzędu. Po zwycięstwach 3:2 nad drużynami Zawkrze Mława oraz KS Lesan Halinów i pokonaniu 3:1 Iskry Volley Zielona w minioną niedzielę była lepsza od Jaguara Wolanów.

Pierwszego seta wygrał MOS Wicher 25:19, w dwóch kolejnych lepsi byli goście (25:18, 25:21), ale dzięki zwycięstwu naszego zespołu w kolejnej partii 25:23 doszło do tie-breaka. Przebiegał on w dramatycznych okolicznościach. Pierwsze dwa meczbole mieli gospodarze prowadzący 14:12, jednak Wolanów wyrównał i wyszedł na prowadzenie 15:14. Nie wykorzystał jednak czterech kolejnych piłek meczowych. Zwycięstwo gospodarzom dał skuteczny blok. Dzięki tej wygranej warszawsko-kobyłkowski zespół awansował na piąte miejsce w tabeli III ligi.

– Popełniliśmy sporo błędów, zwłaszcza na zagrywce. Z drugiej strony zawodnicy wykazali się walecznością. Nie poddali się do końca. To cieszy. Tym bardziej, że niedługo czeka nas walka w ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorów. Liczymy na awans do półfinału – powiedział trener Łukasz Motyka.

Kolejny III-ligowy mecz w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce nasi siatkarze rozegrają 8 marca o godz. 17.00 z zespołem UKS Powsinek Wilanów.