Kategoria Archiwum, Kultura, Nr 0170, 4 lutego 2010 (8 lutego 2010).
22 wyświetleń

Izabela Kopeć w MOK

31 stycznia w Mareckim Ośrodku Kultury ze swym recitalem wystąpiła wspaniała wokalista – Izabela Kopeć. Artystka promowała swoją nową płytę „Five”.Izabela Kopeć to znakomita wokalistka, kompozytor i producent muzyczny. Jej głos to jeden z najpiękniejszych mezzosopranów lirycznych. Jej staranne i wszechstronne wykształcenie, które zdobyła w szkołach muzycznych i w czasie studiów nie tylko w dziedzinie wokalistyki, ale także gry aktorskiej i ruchu scenicznego sprawia, że gdy pojawia się na scenie, potrafi oczarować publiczność zarówno pięknym głosem, jak i swoją urzekającą osobowością, i kreacją artystyczną. Jako śpiewaczka operowa zaskakuje publiczność znakomitymi wykonaniami muzyki pop we wszystkich jej odmianach.
Muzyka wypełnia cały czas i całe życie Izabeli Kopeć. To muzyka wykształciła w niej wielką wrażliwość na dźwięk i piękno. Głos traktuje jako narzędzie i poprzez śpiew wyraża swoje najgłębsze uczucia i emocje niezależnie od rodzaju muzyki. Artystka wielokrotnie występowała z wszechstronnym repertuarem w Polsce, jak też poza jej granicami (Austria, Sycylia, Szwajcaria, Chorwacja, Anglia, USA). Trudno opisać w skrócie osiągnięcia artystyczne wokalistki, bowiem jest ich bardzo wiele, między innymi:  współpraca z kompozytorem Christopherem de Voise w Nowym Yorku,  współpraca z belgijskim kompozytorem Henri Seroka,  wokalizy do muzyki filmowej Piotra Mikołajczaka,  pomysł i udział w koncertach terapeutycznych i relaksacyjnych, udział w polskim finale konkursu piosenki “Eurovision Song Contest 2008″, recital w Pałacu Prezydenckim.
Od kilku lat pani Izabela jest mieszkanką Marek. Zaprzyjaźniona z MOK, nie raz już gościła w salach ośrodka. Niedzielnym recitalem urzekła marecką publiczność, której oddała całe swe serce i talent. Artystka była niezwykle wzruszona pozytywnym odbiorem swojego występu.  – Jesteście cudowną publicznością, o czym już nie raz miałam okazję się przekonać – mówiła podczas występu.
Kwintesencją dotychczasowych osiągnięć  i artystycznych doświadczeń pani Izabeli jest właśnie płyta „Five”, którą promowała podczas mareckiego recitalu. Album zawiera 15 utworów, w których odzwierciedlone są cztery żywioły: ziemia, powietrze, woda i ogień, a wieńczy to wszytko piąty żywioł – głos artystki. Są tam między innymi tak znane utwory, jak „Ave Maria” czy „Over the Rainbow”, a także autorskie pieśni wokalistki, jak „Pensami”, „Heavenly” oraz „Tango tormenta”, do którego muzykę, specjalnie dla pani Izabeli, napisał znany z „Tańca z gwiazdami” Tomasz Szymuś.
Płyta Izabeli Kopeć dostępna będzie w sklepach muzycznych od przełomu lutego i marca, natomiast w Markach można było ją nabyć już po recitalu, w promocyjnej cenie.

Sylwia Kowalska

VN:F [1.8.1_1037]
Oceń artykuł:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Skomentuj