Koniec marzeń wołomińskich siatkarzy o pierwszej lidze

Niestety w tym roku MUKS HURAGAN Wołomin nie zagra w pierwszej lidze. Siatkarze z Wołomin odpadli z rywalizacji.

W dniach 10-12 kwietnia, rozegrano w Kaliszu turniej półfinałowy w siatkówce mężczyzn o wejście do I ligi.

Jak powiedział trener Blomberg ? Czarni Rząśnia byli poza zasięgiem i wygrali wszystko. My wygraliśmy z Kaliszem, a Kalisz wygrał z Augustowem. Mamy do siebie trochę żalu i pretensji. Decydujący okazał się mecz z Augustowem. To jest drużyna porównywalna z nami. Trzeba przyznać, że mieliśmy słabszy dzień. O wyniku rywalizacji zadecydował pierwszy set. Prowadziliśmy w nim 19:11 i 24:21. Po takiej końcówce w dalszych dwóch setach już straciliśmy wiarę w siebie. Cieszę się, że wygraliśmy w trzecim meczu. Zakończyliśmy sezon zwycięstwem.

W pierwszym meczu Czarni Rząśnia pokonali Huragan (3:0). Sety zakończyły się wynikami 25:19, 25:21, 25:20.

W drugim spotkaniu drużyna z Wołomina uległa Centrum Augustów (0:3) W setach było 24:26, 18:25, 15:25. Trzeci mecz, w którym rywalizowały drużyny Huraganu i MKS Kalisz zakończył się wynikiem (3:0) dla naszego zespołu. Stosunek punktowy w poszczególnych setach był następujący: 25:23, 25:22, 25:22. Rozstrzygnięcie w tym meczu pogrzebało szansę na awans drużyny MKS Kalisz, która była gospodarzem turnieju.

Ostatecznie na pierwszym miejscu znaleźli się Czarni Rząśnia z kompletem zwycięstw. Trzy pozostałe drużyny wygrały po jednym meczu, dlatego o dalszej kolejności zadecydował bilans setów. Drugie miejsce, również promowane awansem, zajęło Centrum Augustów. Następnie trzecie MKS Kalisz i czwarte MUKS Huragan Wołomin.