Marecki Bercik po raz piąty

W minioną sobotę (16 lipca) w Markach po raz piąty odbył się  wyścig kolarski – Memoriał Bercika, który już na stałe wpisał się w kalendarz mareckich imprez. Tradycyjnie wyścig ten odbywa się o puchar Burmistrza Miasta Marki zaś impreza dedykowana jest pamięci Huberta ?Bercika? Manteuffla, który kilka lat temu zginął podczas jazdy na rowerze na terenie Marek. Hubert Manteuffel był mieszkańcem Marek, uczestniczył w wielu maratonach MTB, również w zawodach Pucharu Mazowsza. Przyjaciele i rodzina wspominają go jako zawsze pomocnego, uprzejmego, przyjacielskiego, przepełnionego radością i pasją do rowerów człowieka.

„Bercik” pozostawił w sercach wielu osób pustkę. Chcąc uczcić jego pamięć, przyjaciele organizują w Markach zawody rowerowe bowiem Hubert zawsze marzył o tym, aby wziąć udział w wyścigu rowerowym w swoim rodzinnym mieście. Poprzez mareckie maratony jego marzenie jest spełniane co roku.

W tegorocznym memoriale nastąpiła pewna zmiana, gdyż od tego roku wyścig w Markach zaliczany jest do Pucharu Polski Mastersów ?Cztery Pory Roku?. Miłośników sportów rowerowych , jak zwykle w Markach, czekała ciekawa i trudna trasa.

Zdjęcia Tadeusz Ślepowroński