Medal siatkarzy z Kobyłki

Zespół UKS ?Jargoś? Kobyłka przy ZSP nr 3 w Kobyłce  w miniony weekend zdobył brązowy medal Mistrzostw Mazowsza w piłce siatkowej chłopców w kategorii czwórek i tym samym awansował do finałów Mistrzostw Polski.

? W turnieju finałowym uczestniczyło osiem najlepszych drużyn, podzielonych na dwie grupy. Nasz zespół wygrał wszystkie mecze w grupie (z Metro W-wa 2:0, Czarnymi Radom 2:0 i z Plasem W-wa 2:0. W półfinale przegraliśmy z MOS Wola, późniejszym złotym medalistą 0:2.

W meczu o brązowy medal pokonaliśmy, po dramatycznym meczu, Czarnych Radom 2:0 (17:15, 15:13). Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zdobycia medalu. Pracowaliśmy na to bardzo ciężko przez ostatnie dwa lata. Dziękuję chłopakom za walkę

i determinację, dziękuję za wsparcie i pomoc Burmistrzowi Miasta Kobyłka ? panu Robertowi Roguskiemu, dyrektorowi ZSP nr 3 w Kobyłce – panu Tomaszowi Szturo oraz rodzicom chłopców, bez których sukces ten nie byłby możliwy ? mówi Piotr Szymanowski, trener zespołu. To nie koniec osiągnięć naszych wychowanków. Ogromny sukces osiągnął zawodnik UKS Jargoś Kobyłka ? Jędrzej Ziółkowski. Wypożyczony na ten sezon do Czarnych Radom zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Mazowsza w kategorii trójek będąc najlepszym zawodnikiem na boisku. Warto również wspomnieć o dwójce UKS Jargoś ? Michał Wleklak i Jan Ziółkowski, która po wspaniałej walce zajęła bardzo dobre, czwarte miejsce w turnieju finałowym, przegrywając medal ?jedną piką?.

Skład brązowej drużyny: Robert Marcinkiewicz (kapitan zespołu), Konrad Wojewódzki, Filip Wleklak, Dawid Bulira, Dawid Gierłachowski oraz Jakub Krasnodębski.