Młodzicy Huraganu w gronie 8 najlepszych zespołów w Polsce!

Jest upragniony Finał Mistrzostw Polski! Siatkarze MUKS Huragan Wołomin zajęli drugie miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski i awansowali do turnieju finałowego.

To ogromne osiągnięcie dla tych 15-letnich chłopców oraz zwieńczenie ich ciężkiej pięcioletniej pracy treningowej i wielu codziennych wyrzeczeń. W Półfinale wygrali dwa mecze po 2:0 z MLKS Volley`em Gubin oraz UMKS Jurandem Malbork, a przegrali z gospodarzem ? KS Wifamą Łódź 0:2. Wsparciem dla zespołu podczas turnieju była obecność koordynatora grup młodzieżowych Grzegorza Rysia, Dyrektora OSiR Huragan Piotra Szulca oraz najbardziej zaangażowanych rodziców.

Finał Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia w Człuchowie (woj. kujawsko-pomorskie). Wołomin w grupie będzie grał z siatkarskimi potęgami: AT Jastrzębski Węgiel, Norwidem Częstochową oraz TS Volley`em Rybnik. Niemniej, zespół ma aspiracje medalowe i z pewnością postara się wygrać wszystkie pięć meczów finałowych i wrócić do Wołomina ze złotymi krążkami!

Do tego czasu swoje przygotowania będzie odbywać na trzech salach w Wołominie (w Zespole Szkół nr 5, I LO przy ul. Sasina oraz hali OSiR Huragan), wyjedzie na krótki obóz koło Rzeszowa oraz będzie regenerować siły na wołomińskiej pływali.

Skład: Krystek, Rzempołuch, Krakówko, Krakówko, Firszt, Gałązka, Trzciński M., Golemba (libero) oraz Wojno, Czarkowski, Mączewski, Dąbkowski, Ciok. Trener: Kamil Trzciński.

Przypomnijmy, że w tym sezonie chłopcy zdobyli już: ? Mistrzostwo Mazowsza Młodzików (pierwszy złoty medal w historii wołomińskiej siatkówki) ? Mistrzostwo Mazowieckiej II Ligi Kadetów (rozgrywki dla rocznika dwa lata starszego) ? awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (tzw. Mistrzostwa Mazowsza Szkół Gimnazjalnych) organizowanych dla rocznika o rok starszego ? Wicemistrzostwo Mazowsza Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Z wyróżnień indywidualnych:

? czterech zawodników znajduje się w kadrze wojewódzkiej ? dwóch zostało objętych wojewódzką kadrą Siatkarskich Ośrodków Szkolnych ? dwóch wzięło udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetów (rozgrywki dla rocznika dwa lata starszego). Wszyscy zawodnicy są uczniami jednej klasy w Sportowym Gimnazjum nr 5 w Wołominie, które należy do projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod przewodnictwem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Klub zachęca wysokich chłopców z 1999 rocznika do przychodzenia na treningi i możliwości dołączenia do drużyny. Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie OSiR Huragan Wołomin oraz Sportowego Gimnazjum nr 5 w Wołominie.