Przebojowe zakończenie lata w Markach

W niedzielę, 29 sierpnia, na scenie ustawionej w parku miejskim wystąpi Łukasz Zagrobelny. „Życie na czekanie”, „Jeszcze nie raz”, „Nie kłam, że kochasz mnie”, „U mnie maj” – te przeboje znamy m.in. z radia i internetu.

Zdaniem krytyków, Łukasz Zagrobelny to jeden z najlepszych głosów męskich w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu zadebiutował w 2007 r. płytą „Myśli warte słów”, za którą przyznano mu wiele nagród. Wydany pięć lat później krążek „Ja tu zostaję” już po miesiącu uzyskał status złotej płyty. Łukasz Zagrobelny jest znany także występów na deskach teatrów muzycznych, a także z telewizyjnego ekranu – występował m.in. w „Tańcu z gwiazdami” oraz w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, docierając do ścisłego finału. W tym roku znakomicie i brawurowo zinterpretował główny motyw muzyczny z kultowego serialu „07 zgłoś się”. Przede wszystkim jednak wystąpił w kilkuset koncertach w naszym kraju, a 29 sierpnia będziemy mogli go posłuchać na żywo po raz pierwszy w naszym mieście. Początek koncertu o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Piraci i kolory

Warto jednak podkreślić, że cały weekend 28-29 sierpnia jest pełen atrakcji. W sobotę (28 sierpnia) odbędzie się w parku miejskim przedostatnie spotkanie z cyklu „Marki Włącz się na wakacje”. Tego dnia sporo atrakcji dla dzieci pod piracką flagą.

A więc będziemy tworzyć pirackie stroje, ozdabiać statek z kartonu, przygotujemy też zabawy ruchowe z bombami wodnymi. Będą też strefa sportowa i kącik malucha.

Gwoździem sobotniego programu będzie Holi Święto Kolorów. Któż z nas nie lubił się w szczenięcych latach obsypywać mąką? Możemy wrócić do nich wrócić. I zrobić to samo – tyle, że za sprawą kolorowego proszku, wyprodukowanego na bazie mąki, talku i naturalnych barwników spożywczych. Niech mamy zawczasu się nie martwią o włosy i ubrania – wszystko będzie zmywalne wodą. – informuje UM Marki

Na dwóch kółkach

W niedzielę rano (29 sierpnia) przy Grunwaldzkiej znajdzie się miasteczko rowerowe dla zawodników Poland Bike Marathon, kolarskiego cyklu na Mazowszu. Będzie można sprawdzić się na dystansach dla dzieci i dorosłych. Początek rywalizacji – o godz. 10.00.

Ostatni raz w tym roku

O godz. 14.00, czyli jeszcze przed koncertem, rozpoczną się ostatnie warsztaty z cyklu „Marki Włącz się na wakacje”. W programie koncert dla dzieci „Ryby, raki i żaby” (organizowany przez Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego), warsztaty malowania wielkoformatowych lampionów oraz studio mody letniej (warsztaty tworzenia letniej stylizacji na króla i królową lata). Będą też dmuchańce, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i strefa sportowa. Wodociąg Marecki zaprosi m.in. na zajęcia ekologiczne (m.in. sadzenie roślin) oraz grę memory w plenerze. A o godz. 17.00 zwieńczenie – czyli koncert Łukasza Zagrobelnego.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.