Siatkarki z Tłuszcza nie sprostały Ostrołęce

W sobotni walentynkowy poranek odbył się zapowiadany w poprzednim numerze mecz rewanżowy seniorek UKS Olimp Tłuszcz z zespołem plasującym się na dugim miejscu w tabeli NIKE Ostrołęka

Na nowej hali barwy klubowe Tłuszcza reprezentowały : Aleksandra Borczyńska, Małgorzata Krysik, Małgorzata Morawska, Ilona Wąsowska, Dominika Trojanek, Sylwia Jabłecka, Natalia Strumińska, Dominika Kaszuba, Patrycja Nowak, Ewelina Pękul, Natalia Szymańska.

Pierwszy set rozpoczął się fantastycznie dla siatkarek z Tłuszcza. Rozpoczęła go pewnie kapitan drużyny Aleksandra Borczyńska budując znaczną przewagę 0:6 nad przeciwniczkami z Ostrołęki. Na siatce nie do zatrzymania były skrzydłowe UKS-u Dominika Trojanek oraz Ilona Wąsowska. Jednak siatkarki z Ostrołęki nie były dłużne i również odpowiadały skutecznymi atakami. Seniorki z III ligi zapewniły w pierwszym secie wspaniałe widowisko dla kibiców i pokaz fantastycznej gry piłki siatkowej. Długie akcje, zacięta walka o każdy punkt, szczególnie w końcowej fazie, dostarczały wiele emocji oglądającym. Jednak zabrakło szczęścia i podopieczne trenera Kacpra Palonki uległy seniorkom NIKE Ostrołęka 27:29.

Od tej pory to siatkarki z Ostrołęki wyszły na znaczne prowadzenie. Set drugi seniorki z Tłuszcza zagrały bardzo nierówno. Mimo starań nie dały rady dogonić w punktacji przeciwniczek. Brak stabilizacji gry doprowadził je do porażki.

Zaś o trzecim secie siatkarki z Tłuszcza za pewne będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Skuteczne zagrywki przeciwniczek oraz brak odbioru w zespole gospodyń doprowadziły do miażdżącej przewagi zespołu NIKE Ostrołęka, który ostatecznie wygrywa sobotnie spotkanie stanem 0:3.

Dla seniorek Olimp Tłuszcz to kolejna lekcja i bagaż doświadczeń, dzięki któremu będą mogły niwelować błędy i dążyć do doskonałości oraz sukcesu. Bo jak wiadomo to właśnie porażka jest najlepszą motywacją, dlatego też podopieczne trenera Kacpra Palonki nie poddają się i dalej trenują, by doskonalić swoje siatkarskie umiejętności.