UKS Olimp Tłuszcz zwycięża po tie breaku

W sobotni poranek (17 stycznia 2015 roku) Seniorki UKS Olimp Tłuszcz zmierzyły się z zespołem SPS Konstancin Jeziorna. To kolejny mecz, który odbył się na nowo powstałej hali przy Szkole Podstawowej w Tłuszczu.

Siatkarki UKS Olimp Tłuszcz w składzie: Aleksandra Borczyńska, Katarzyna Balcerak, Dominika Trojanek, Małgorzata Krysik, Sylwia Jabłecka, Dominika Kaszuba, Natalia Szymańska, Natalia Strumińska, Małgorzata Morawska, Ilona Wąsowska, Ewelina Pękul dzielnie walczyły pod okiem nowego trenera Kacpra Palonki.

Spotkanie rozpoczęło się niekorzystnie dla siatkarek z tłuszczańskiej drużyny. Pierwsze dwa sety niewielką różnicą punktów wywalczyły seniorki SPS Konstancin Jeziorna. Jednak dziewczyny nie poddawały się, walczyły o każdy punkt. Trzeci set okazał się złotym środkiem dla tej drużyny. Siatkarki UKS Olimp Tłuszcz szły jak burza. Punkt za punktem oddalały się od przeciwniczek. Skuteczne ataki Dominiki Trojanek doprowadziły do wygranej w trzecim secie 25:13. Stał się on przełomowym momentem meczu. Od tej pory Seniorki UKS-u nie dały szansy prowadzenia swoim przeciwniczkom. Wsparcie kibiców oraz zacięta gra zawodniczek były główną zasługą czwartego seta. Zakończył się on szczęśliwie dla podopiecznych trenera Palonki stanem 25:19. Wspaniała passa nie opuszczała siatkarek z Tłuszcza. Piątego seta rozpoczęła świetnie na zagrywce kapitan drużyny Aleksandra Borczyńska zdobywając cenne punkty dla swego zespołu. W efekcie pierwsza połowa tie breaka należała do Gospodyń. Piąty set to niezwykłe widowisko długie wymiany, niebywałe obrony libero UKS-u Katarzyny Balcerak oraz zacięta walka obu zespołów. Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca. Zawodniczki walczyły do ostatnich sił. Jednak to drużyna Kacpra Palonki doprowadziła do wygranej w piątym secie 15:13. I tak o to spotkanie zakończyło się w setach 3:2 dla siatkarek UKS OLIMP TŁUSZCZ.