Wicemistrzostwo Polski wołomińskiego biegacza

Podczas XXV Mistrzostw Polski Weteranów w lekkiej atletyce, które odbyły się 27 czerwca w Toruniu, nestor wołomińskich biegaczy ? Eugeniusz Dembiński zdobył srebrny medal, czyli wicemistrzostwo Polski na dystansie 10.000 metrów w kategorii M-70. Tylko, a może aż, przegrał bowiem ze znanym maratończykiem, wielokrotnym mistrzem Polski i aktualnym wicemistrzem Europy na dystansie 5.000 metrów ? Zygfrydem Libanem z Tczewa.
? Po raz pierwszy miałem największą szansę z nim wygrać. Zabrakło niewiele, niecałe 2 minuty ? stwierdził Eugeniusz Dembiński.
W ubiegłym roku na mecie półmaratonu ?Cud nad Wisłą? w Radzyminie kolejność była identyczna.
Na zawodach w Toruniu Eugeniusz Dembiński miał okazję poznać fantastycznego człowieka, rekordzistę świata na 100 metrów w kategorii wiekowej powyżej 100 lat ? Stanisława Kowalskiego (ur. 14 maja 1910 roku). Oczywiście startował również i rzecz jasna wygrał w kategorii już M-105. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia.
Do końca obecnego sezonu pozostały jeszcze p. Eugeniuszowi trzy starty w Grand Prix Warszawy (8 biegów na 10 km od lutego do października). W tej chwili po pięciu biegach prowadzi, tak że prawdopodobnie w tej klasyfikacji zajmie pierwsze miejsce, czego życzą mu sympatycy lokalnego sportu, zwłaszcza, że w tych wszystkich wysokiej rangi zawodach godnie reprezentuje barwy Wołomina i OSiR ?Huragan?, z powodzeniem promując nasze miasto.