Wielki sukces kickboxerów z Kobyłki we włoskim Rimini

Na rozgrywanych we włoskim Rimini  Mistrzostwach Świata Kadetów i Juniorów w kicboxingu  zawodnicy Wichru wywalczyli dwa medale. Wśród juniorów Rafał Sitek został wicemistrzem świata w kat. do 57 kg, a Martyna Dzięciołowska zdobyła brąz w kat. do 70 kg. Trener  Grzegorz Engel, który jest trenerem kadry Polski w formule Kick ? Light, cieszył się z trzech złotych,jednego srebrnego i trzech brązowych medali swoich podopiecznych.Turniej rozgrywany w dniach 6-14 września zgromadził przedstawicieli wszystkich formuł tj. Full Contact, Low Kick, K-1, Kick Light, Point Fighting i Light Contact. Do Rimini przyjechało kilkuset zawodniczek I zawodników, reprezentujących kraje z różnych stron świata.  Organizatorem mistrzostw była najliczniejsza i najpoważniejsza federacja kickboxingu WAKO. Grupa trenowana przez Grzegorza Engela przygotowywała się do tego występu na zgrupowaniu w Spale, a także w rodzimych klubach. Trener Engel przed wyjazdem marzył chociaż o jednym medalu dla Wichru. Plan został wykonany z nawiązką. Rafał Sitek dopiero w finale uległ zawodnikowi z Tadżykistanu. Martyna po porażce w półfinale zdobyła brązowy medal. Oprócz swoich wychowanków z klubu Grzegorz Engel miał w kadrze juniorów w formule Kick ? Light zawodników, których wyselekcjonawał na podstawie wyników w turniejach krajowych. Jego podopieczni zdobyli łącznie trzy tytuły Mistrza Świata, jeden srebrny i trzy brązowe medale.
? Jestem bardzo zadowolony i dumny z moich zawodniczek i zawodników ? zapewnia trener Engel ? Nasza praca na zgrupowaniu i w klubach przyniosła wyśmienite efekty. Współpraca z trenerami klubowymi i wsparcie Polskiego Związku Kickboxingu procentuje sukcesami. Chciałbym również podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu się do mistrzostw. Grono wypróbowanych przyjaciół po raz kolejny mnie nie zawiodło. Teraz przed nami Puchar Polski seniorów w Low Kick, na który zapraszam w niedzielę od 17.00 do ZSP nr 2 w Kobyłce. Zapraszam też na zajęcia nowych miłośników sportów walki z naszymi zawodnikami w sali przy Ręczajskiej ? dodaje Grzegorz Engel.