Wiadukt w Zielonce już niebawem

wiadukt w Zielonce

Wiadukt na drodze wojewódzkiej nr 634 w Zielonce przechodzi ostatnie odbiory techniczne. Obiekt powinien zostać oddany do użytku w najbliższym czasie.

Wczoraj, 22 sierpnia nowy obiekt drogowy oglądała komisja odbiorowa w skład, której wchodzili  m.in. z przedstawiciele inwestora, wykonawcy i zarządcy drogi. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu obiektu do ruchu podejmuje Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego i właśnie tylko tej jednej decyzji brakuje do zakończenia odbiorów. Jeśli WINB nie będzie miał poważniejszych zastrzeżeń do obiektu, to wiadukt powinien zostać oddany do ruchu w najbliższym czasie.

Wiadukt drogowy w Zielonce budowany jest w ramach modernizacji linii kolejowej E75. Dzięki realizacji tej inwestycji upłynni się droga dla kierowców podróżujących do stolicy, bo nie trzeba będzie stać przed rogatkami.

Prace przy obiekcie jeszcze się nie skończą, bo zbudowane mają zostać: ścieżka rowerowa i chodnik, ale by zacząć ich budowę konieczne jest przeniesienie ruchu samochodów z drogi tymczasowej na wiadukt. Zarówno ścieżka dla rowerów jak i chodnik będą bowiem biegnąć po śladzie dzisiejszej drogi tymczasowej. Oczywiście nad linią kolejową.
Budowa wiaduktu w Zielonce to inwestycja ważna nie tylko dla samych zielonkowian, ale też dla mieszkańców powiatu, korzystających z tego szlaku komunikacyjnego w drodze do Warszawy.

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Wiadukt w Zielonce już niebawem

  1. Dziwoląg nie wiadukt! Biorąc pod uwagę wcześniejsze lata, pokazujące bardzo niski poziom zimowego utrzymania nawierzchni na tym odcinku, łatwo sobie wyobrazić np. ciężarówkę która nie będzie w stanie podjechać pod tak strome najazdy na oblodzonej (źle odśnieżonej) nawierzchni. I z „upłynnienia” ruchu wyjdą tzw. nici.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.