Zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W minioną niedzielę mieszkańcy Powiatu Wołomińskiego po raz kolejny zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Choć pogoda nikogo nie rozpieszczała, wolontariusze i mieszkańcy pokazali, jak bardzo bliskie są nam ideały WOŚP.
Łącznie w powiecie wołomińskim zebraliśmy ponad 645.500 złotych.
Nadal wpływają pieniądze z aukcji internetowych.

Po raz czternasty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w  Markach, gdzie zebrano rekordową w skali powiatu kwotę  183 556,40 zł. To zarazem kolejny rekord mieszkańców tego miasta. Na sukces pracowały całe Marki, dorośli i dzieci. Kolejne granie z serca płynące dla dzieci i bez focha przyniosło wspaniały efekt.

Już w sobotę pierwsze grupy puszkowe przyniosły ponad 34.500 złotych, zaś w niedzielę „przyszło z miasta” około 65.500 złotych. Tym samym z puszek zebraliśmy 100 tysięcy złotych! Spodziewaliśmy się mniejszych kwot ze względu na nie handlową niedzielę! Jednak prawie 200 kwestujących wolontariuszy i hojni ofiarodawcy nie zawiedli naszych najskrytszych marzeń. Pozostałą część zebraliśmy w sztabie na terenie imprezy w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Dużej 3. – mówi Maria Krzyżanowska, szef Sztabu Marki

Liczne atrakcje, które od lat towarzyszą mareckim finałom. m.in.  występy dzieci i młodzieży, koncerty, pokazy i sprzedaż różnych przedmiotów od darczyńców, mimo deszczowej pogody zachęciły Markowian do udziału w tej pięknej akcji.

– W tym roku koncertowali z nami znani nam już ZaraZZaraz z Mateuszem Ceranem, a także Paula Deptuła. Byli z nami znani i wspaniali ludzie: Anna Korcz, Agnieszka Wielgosz, Łukasz Choroń, Łukasz Konopka oraz przecudowny Waldemar Obłaza. Odwiedzili nas przybysze z odległej galaktyki grupy Star Wars  Na terenie imprezy mieliśmy  wiele ciekawych stoisk: fantownia z drobnymi i większymi upominkami, fotobudka, Kiosk z Sercem, barek z goframi i naleśnikami, kawiarenka ze słodkimi pysznościami, stoisko BBQ z pieczoną na grillu wołowiną (od najlepszych mistrzów grilla), stoiska Wodociągu Mareckiego, Urzędu Miasta Marki, księgarni ZiK, fitness klubu Exo, myjni samochodowej Błysk czy OSP Marki z czworonożnymi ratownikami. Oferta atrakcji dla dużych i małych zawierała Małych Einsteinów, planszówki oraz stoisko naszych mistrzów gry w  warcaby i szachy. Strefa urody zachęcała do skorzystania z zabiegów refleksologii, makijażu, manicure’u i kusiła pachnącymi mydełkami. Pan karykaturzysta z uśmiechem malował podobizny markowian, a stołówka szkolna zamieniła się w istny raj dla podniebienia. Można było skosztować pysznych napojów owocowo – warzywnych, upiec w pizzermanem ulubioną pizzę, zrobić swoją tartinkę, zobaczyć jak powstają piernikowe cudowności oraz przepyszny i oszałamiający tort mistrzów cukiernictwa – dodaje szefowa mareckiego Sztabu WOŚP

W Duczkach podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł rekord! Zebrano ponad 115 000 złotych.

– Podczas całej orkiestrowej niedzieli na ulice wyszło 200 wolontariuszy, natomiast ma ogromnej scenie zorganizowano licytacje- w tym ta najbardziej prestiżową Złotego Serduszka. Wylicytowała je mieszkanka Duczek pani Grażyna za 14 000 zł, zatem serduszko z 2019 roku  na zawsze zostanie w Duczkach. Podczas duczkowskiego eventu na scenie zaprezentowały się grupy taneczne, sportowe i artystyczne. Później przyszła pora na Gale Disco Polo z sześcioma zespołami (Tarzan Boy, Dagmara i Bazyleek, Diley, Dennis, Jagoda i Brylant i Piękni i Młodzi). Największa atrakcja po raz kolejny była gra fantowa oraz liczne licytacje. Finał w Duczkach zakończył cały szereg atrakcji prowadzonych od grudnia 2018 roku takich jak turnieje dla małych piłkarzy, mistrzostwa w szermierce czy wielkie morsowanie. Pełna relacja z wydarzenia dostępna jest na www.fb.com/WOSPDuczki. – mówi Wojciech Plichta, szef Sztabu WOŚP w Duczkach.

Duczki dziękują za Finał. Niestety cała euforię i uśmiech zmazała nam z twarzy sytuacja w Gdańsku. Łączymy się w bólu i żałobie z rodzina i bliskimi Pana Prezydenta – dodaje szef duczkowskiego Sztabu.

W Wołominie z Wielką Orkiestrą zagrały dwa sztaby.  Dla Sztabu 510 działającego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Wołominie był to już dwudziesty finał z Orkiestrą. Mimo deszczowej pogody 39 wolontariuszy zebrało do puszek 15.200 złotych.

– Dziękuję uczniom, absolwentom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom administracji za zaangażowanie. Dziękuję tym wszystkim, którzy wsparli Orkiestrę wrzucając pieniądze do WOŚP-owych puszek.  Cieszę się, że cała zbiórka przebiegała bez żadnych incydentów, że było bezpiecznie – mówi Jolanta Gągała, szef Sztabu WOŚP w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Wołominie.

Drugi z wołomińskich sztabów – sztab 4494 z Miejskiego Domu Kultury w Wołominie rozpoczął 27. Finał od Biegu Policz się z Cukrzycą.  Zagrał pięknie i różnorodnie właśnie po to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Najpierw bal dla dzieci poprowadziły Kosmokwaki, potem był ROCK, POP – takie emocje zafundowała wszystkim Olga Jankowska z zespołem STAN OBECNY. Były też przeboje Włoskie LUIGI PAGANO i Disco Polo w wykonaniu Markusa P oraz CAYRY a całość podkreślił występ gwiazdy wieczoru zespołu Classic.

Licytacje przebiegały rewelacyjnie, a największym zaskoczeniem były Misie od punktu przedszkolnego Akademii Malucha, które wylicytowali rodzice dzieci z tej placówki za kwotę 2700 złotych. Fotel Burmistrz Elżbiety Radwan (która objęła Patronatem całe wydarzenie) wylicytowano za 2500 złotych, a Złote Serduszko za 10.000 złotych. Finał poprowadzili Gosia Kosik- gwiazda telewizyjna dla dzieci i Marcin Kruszewski – szef sztabu WOŚP Wołomin. Wołomiński Finał odwiedzili znani i lubiani między innymi: Karol Starsburger,  Marlena Drozdowska, Małgorzata Lewińska, Ewa Kuklińska, Grażyna Wolszczak.

– Największą pracę wykonali wolontariusze, których było 200 i mimo fatalnej pogody zbierali ogromne sumy.  Do nich kieruję Wielkie Podziękowania, najlepsza okazała się Weronika Marcinkowska, która przyniosła w puszkach 4700 złotych – to absolutny rekord. Sztab miał duże wyzwanie przed sobą, ponieważ finał był realizowany w całkiem nowym miejscu i tu szczególne podziękowania kieruję do pracowników Szkoły Podstawowej nr.7 w Wołominie – dyrektor Anety Stańczak i kierownik Agnieszki Stańczak oraz całego personelu za rewelacyjną współpracę. Ekipa ze Sztabu Wołomin to wspaniali ludzie, którzy stanęli na wysokości zadania, a podkreśleniem tego finału jest zebrana rekordowa kwota 128.000 złotych – mówi Marcin Kruszewski, szef Sztabu WOŚP 4494 z Wołomina.

 Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, braku handlowej niedzieli, sztab WOŚP w Tłuszczu zorganizowany przy Stowarzyszeniu Kastor- Inicjatywa dla Rozwoju zebrał kwotę 25947,90 zł.

– Cieszy ofiarność mieszkańców, chęć pomocy wolontariuszy, zaangażowanie Sztabu. Wielkie dzięki. W tym roku do Orkiestry dołączyły tłuszczańskie morsy, którym chłodna woda nie przeszkadzała mieć serducha gorące. Brawo Wy.
Niestety co dobre, szybko się kończy. Pierwszy raz, od 27 lat, dzień Finału zakończył się smutno. Śmierć prezydenta Pawła Adamowicza, rezygnacja z członkostwa w fundacji WOŚP Jurka Owsiaka sprawiła, że mieszkańcy Tłuszcza i okolic  14 stycznia spotkali się znowu, ale niestety okoliczności inne… Mimo tego zgodnie z wolą dyrygenta Orkiestry, będziemy grać dalej. Do zobaczenia w przyszłym roku – mówi szef sztabu WOŚP w Tłuszczu Jacek Balcerak.

Jak co roku, bardzo głośno zagrała Orkiestra w Kobyłce. Sztab WOŚP Kobyłka liczył 150 wolontariuszy (w tym 16 z Ostrówka) którzy wyruszyli z puszkami kwestorskimi, ponad 30 wolontariuszy wspomagało działania w siedzibie, którą były obiekty Szkoły Podstawowej nr 3 w Kobyłce.

– Dla nas, dla kobyłkowskiej Trójki to 24 rok, 24 raz grania z Orkiestrą bez chwili przerwy. Graliśmy głośno, innym razem trochę ciszej, bo w nieco innej formule. Dodaliśmy do naszego lokalnego finału akcenty sportowe – Bieg Policz Się z Cukrzycą oraz Turniej Piłki Siatkowej. W tym roku w programie naszej Orkiestry ponownie znalazły się występy i koncerty, a na naszej scenie wystąpiły zespoły Plateau oraz DAAB – mówi Tomasz Szturo, szef Sztabu WOŚP w Kobyłce

–  Zebraliśmy łącznie 81 320 zł. Wielkie serca wolontariuszy, wielkie serca wrzucających do puszek widoczne są w tegorocznym wyniku finansowym. Pozdrawiam i gratuluję sztabom z Marek, Ząbek, Radzymina, Duczek, Wołomina … Bądźmy razem za rok. Mam nadzieję że rezygnacja Jerzego Owsiaka jest odwracalna. Radość i świętowanie mąci smutna wieść z Gdańska.
Mimo to, a może z tego względu zagramy z WOŚP w przyszłym roku dla nas jubileuszowym, bo będzie to XXV Finał w Kobyłce – dodaje Tomasz Szturo

Jurek ZOSTAŃ !
Bez Ciebie nie będzie już tak pięknie. Zostań !!!!!!!!!  💔  W tych trudnych chwilach jesteśmy z Tobą.- apeluje do Jerzego Owsiaka, szef Sztabu z Kobyłki.

Podczas 27. Finału WOŚP  na terenie gminy Radzymin (w Radzyminie, Ciemnem, Słupnie, Nadmie i Załubicach) oraz gminy Dąbrówka kwestowało łącznie ponad 120 wolontariuszy. Mieszkańcy obu gmin okazali się niezwykle hojni.

Podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać kwotę ponad 61.500. złotych. Kwota ta jeszcze się powiększy za sprawą wpłat za przedmioty wystawione przez sztab na aukcjach internetowych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za wielkie serce! – mówi Artur Laskowski, dyrektor Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin.

– Złote radzymińskie serduszko zlicytowane zostało w tym roku za 2100 złotych. Dużą rolę w tegorocznej akcji odegrali radzymińscy harcerze z 9 Szczepu Labirynt – dodaje dh Tomasz Godlewski, szef Sztabu WOŚP w Radzyminie i zarazem komendant 9. Szczepu Labirynt.

Zbiórce towarzyszył Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr w Radzyminie,  Zumba Fitness Maraton zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyminie oraz – jak co roku – program artystyczny zorganizowany w hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Można tam było obejrzeć pokazy sportowe, taneczne i koncerty muzyczne. Wystąpili: zespół poezji śpiewanej BreakLine, uczestnicy Zumba Fitness Maratonu, grupy taneczne Szkoły Tańca SALIO, tancerki Klubu Sportowego FANABERIA Radzymin, uczniowie Szkoły Tańca DUO DANCE, Radzymińska Orkiestra Dęta, członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej GROM, uczniowie Akademii Karate Kyokushin Radzymin, Fight Club Radzymin oraz radzymiński zespół rockowy All The Same. W godz. 15-18 Fundacja KAMYK przygotowała stanowiska z trenażerami rowerowymi, na których można było wykręcać kilometry. Chętnym udało się wykręcić ponad 320 kilometrów. Fundacja potroiła wartość wykręconych kilometrów i taką kwotę przekazała na rzecz WOŚP.

– Odbyła się licytacja przedmiotów i usług ofiarowanych przez darczyńców. Licytowano m.in. złote serduszko WOŚP ufundowane przez pracownię Jubiler BT w Radzyminie, kolację z Burmistrzem i inspekcję Gminy Radzymin z Burmistrzem, vouchery na usługi kosmetyczne, kolację w restauracji, seanse w saunie fińskiej, organizację zabawy i animacji dla dzieci, zaproszenia na spektakl teatralny z udziałem Jerzego Treli w Radzyminie i występ kabaretu Ani Mru Mru w Radzyminie (oba wydarzenia zorganizuje Biblioteka). Przez cały czas trwania Finału można było kupować przedmioty przekazane przez Fundację WOŚP i darczyńców w sklepiku (wrzucając należność za kupione przedmioty do puszek wolontariuszy) – kontynuuje dyrektor Artur Laskowski.

Fundatorami przedmiotów i usług przekazanych na licytację podczas finału WOŚP byli: Jubiler BT w Radzyminie, Burmistrz Radzymina, Body Evolution, Ośrodek Szkolenia Kierowców CLASSIC w Radzyminie, Restauracja REWITA RYNIA, RKS Mazur, Fundacja KAMYK, Rest Sauna Radzymin, a także firma PAMELO Sławomira Rosłona, Monika Wącek-Krysiak, uczestnicy warsztatów realizowanych przez Fundację KREATYWNI ze Słupna i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin, przy której powstał sztab WOŚP w Radzyminie i która czuwała nad sprawną organizacją zbiórki i wszystkich atrakcji jej towarzyszących. Biblioteka wpierana była przez 9 Szczep Radzymińskich Drużyn Harcerskich LABIRYNT, a jej drużynowy dh Tomasz Godlewski był szefem sztabu.

Dla wolontariuszy kwestujących na rzecz WOŚP Bar U Basi przygotował bufet z gorącą herbatą, kawą i zupą. Działały stoiska gastronomiczne i handlowe oraz dmuchana zjeżdżalnia Wypożyczalni Urządzeń Rozrywkowych Aleksandra Wypycha. Wszyscy usługodawcy przekazali część swoich utargów na rzecz WOŚP.

Finał WOŚP w Radzyminie zwieńczyło światełko do nieba, którym w tym roku był koncert legendarnego zespołu MYSLOVITZ. Mecenasami koncertu był sam zespół, który znacząco obniżył honorarium za występ, Gmina Radzymin i firma Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.

Wspaniały, niezapomniany finał zorganizował ząbkowski sztab WOŚP. udało się zebrać ponad 35.000 złotych. Nie mogło na nim zabraknąć miejskich radnych oraz burmistrz Ząbek, Małgorzaty Zyśk, dzięki której finał odbywa się w Ząbkach po raz piąty.

 

– To  około 20.000 złotych więcej niż w roku ubiegłym. Wszyscy goście i występy były na swój sposób wyjątkowe, natomiast występ Pani Iwony Węgrowskiej i Światełko do Nieba to niewątpliwie top one zwłaszcza, że następowały jedno po drugim. W Ząbkach kwestowało około 60 wolontariuszy, wspieranych przez członków Sztabu oraz rodziców. Niezastąpiony jak zawsze okazał się Urząd Miasta Ząbki, lokalni przedsiębiorcy, dzięki którym finał mógł odbyć się w tak wspaniałej formie. Wśród nich znalazły się takie firmy jak WRI Investments, salony samochodowe Audi Krotoski Cichy, Volkswagen Krotoski Cichy, Grupa Cygan – Toyota Marki. Wszystkich zaangażowanych Przedsiębiorców można oczywiście poznać na naszym profilu na Facebooku. Już niebawem pojawią się tam zdjęcia, podziękowania i mnóstwo pozytywnych emocji, ale chwilowo cały Sztab musi odpocząć bo był to niezwykle intensywny czas. – mówi Piotr Brześkiewicz, szef sztabu WOŚP w Ząbkach.

Finały WOŚP to jednodniowe zbiórki publiczne, organizowane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln złotych. Trudno byłoby wskazać w Polsce szpital, w którym nie ma sprzętu zakupionego przez Orkiestrę.
Celem tegorocznego, 27. Finału, który odbył się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha”  – jest zebranie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

WOŚP Ząbki – zdjęcia Aleksandra Olczyk i Bogdan Śladowski

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.