Aktywny Relaks na fali!

Świetnie spisują się członkowie Towarzystwa Aktywny Relaks w różnych imprezach sportowych, a w szczególności w biegach długodystansowych. Ostatni miesiąc przyniósł kolejne znakomite pozycje.

Jako, że sezon na tego typu zawody jest w pełni w wielu widać ich obecność. I tak, 31 maja w Mińsku Mazowieckim już po raz XV przeprowadzono bieg o nazwie Mazowiecka Piętnastka, jak sama nazwa sugeruje na dystansie 15 kilometrów. Deszczowa pogoda nie odstraszyła 233 amatorów biegania, którzy ukończyli bieg a wśród nich paru przedstawicieli naszego powiatu, z których najszybszym tym razem okazał się Dariusz Król, zajmując jedenastą lokatę na mecie. Ten sam zawodnik za tydzień 6 czerwca startował w Warszawie na dystansie 5 kilometrów w Biegu Marszałka Senatu RP, przeprowadzanym w okolicach Agrykoli z metą naprzeciwko gmachu Senatu, gdzie udało mu się wywalczyć trzecie miejsce na podium.

Z kolei weekend 13 na 14 czerwca obfitował w wiele wydarzeń biegowych, z których nasi przedstawiciele obstawiali II Bieg Marszałka Piłsudskiego w Sulejówku na dwóch dystansach 3 i 10 kilometrów. Bieg krótszy wygrał nasz reprezentant Kamil Gajewski, natomiast w biegu na 10 kilometrów gromadzącym dość liczną rzeszę uczestników w liczbie 276 osób obstawiał już wcześniej wymieniany Król, który tu zajął 10 miejsce.

Biegacze Towarzystwa Aktywny Relaks udali się również do podkrakowskiej miejscowości Rudawa, gdzie wzięli udział w V Półmaratonie Jurajskim (dystans 21 kilometrów 97 metrów). Aktywny Relaks z Wołomina reprezentowała dość liczna grupa siedmiu biegaczy, których udział współfinansowany był z dotacji Urzędu Miasta Wołomin. Pomimo, że dzień wcześnie niektórzy w Sulejówku biegali w deszczu, to Rudawa przywitała nas pogodnym późnowiosennym dniem. Zawody wygrał Adam Draczyński z WKS Grunwald z czasem 1godz.06min.45sek. Należy zauważyć, że kategorię nauczycieli kobiety, wygrała przedstawicielka Liceum Ogólnokształcącego z Radzymina pani Joanna Schab z czasem 1:30,51.

Pierwszych trzech z pośród reprezentantów Towarzystwa Aktywny Relaks zajęło następujące miejsca uzyskując podane czasy :27.Przepióra Sebastian; 29.Czarnecki Marcin 1:21,01; 35.Król Dariusz 1:22,47.