Marki – Niesamowita podróż w przeszłość

Marki - Niesamowita podróż w przeszłość

Elewacja Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego elewacja zmienia się nie do poznania. Ale zmienia się również wnętrze MOK za sprawą… wieżyczki. Na najwyższym piętrze powstała sala multimedialna, w której prezentowane są fotografie stereoskopowe (historyczne i artystyczne), filmy poświęcone historii miasta oraz „telefony do przeszłości” z nagranymi wspomnieniami mieszkańców.  Zaprezentowane zostaną tez artefakty odkryte podczas remontu ośrodka.

W sobotę (26 października) o godz. 17.00 uroczysty debiut projektu „Fotoplastykon w wieży – czy uwierzysz?”. Serdecznie zapraszamy!

Projekt został dofinansowany zr środków MKiDN z programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2024 .

Więcej informacji z Marek

Marki - Rekord goni rekord

Marki – Rekord goni rekord

Po raz pierwszy w naszej historii w ciągu doby wtoczyliśmy do sieci ponad 8,5 tys. m. sześć. Markowej Wody. Po dniach chłodu nadeszła [...]
0 komentarzy
Marki - MRMM na Ogólnopolskiej Debacie Młodych

Marki – MRMM na Ogólnopolskiej Debacie Młodych

22 czerwca 2026 roku przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Marki uczestniczyli w Ogólnopolskiej Debacie Młodych poświęconej Krajowej Strategii Młodzieżowej, która odbyła się w Warszawie. [...]
0 komentarzy
Marki - Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki

Marki – Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki

Za nami 62. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie, które w dniach 18-21 czerwca odbyły się w Łodzi. Najważniejszą informacją dla całej rodziny [...]
0 komentarzy
Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu

Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu

20 czerwca, w samym sercu Warszawy, na plaży Poniatówka, marecka drużyna po raz kolejny udowodniła, że należy do absolutnej krajowej czołówki. W niezwykle [...]
0 komentarzy
Marki - Pożegnanie z IV ligą. Oby tylko na rok...

Marki – Pożegnanie z IV ligą. Oby tylko na rok…

Podopieczni trenerów Konrada Kucharczyka i Dawida Bułki zajęli ostatnie miejsce w tabeli i rozpoczną rundę jesienną na niższym szczeblu rozgrywkowym.  Po wyjazdowym zwycięstwie [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.