Jednostka Straży Pożarnej w Jadowie uzyskała znaczące wsparcie finansowe na rozwój swojego wyposażenia. W ramach zadania „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup specjalnych samochodów pożarniczych” przyznano jej dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 50 000 zł. Środki te przeznaczono na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Inwestycja w bezpieczeństwo i gotowość operacyjną
– Pozyskane dofinansowanie ma duże znaczenie dla poprawy zdolności operacyjnych jednostki. Nowy pojazd wzmocni możliwości strażaków w zakresie reagowania na zdarzenia wymagające błyskawicznej interwencji – zarówno pożary, jak i sytuacje związane z zagrożeniami środowiskowymi czy skutkami awarii. – podkreśla Burmistrz Jadowa Rafał Rozpara
Realne wsparcie w ramach programu ochrony środowiska
Program, w ramach którego przyznano dotację, został stworzony z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa mieszkańców i usprawnieniu działań służb ratowniczych. Dofinansowanie z WFOŚiGW pozwoli gminie Jadów włączyć do służby nowoczesny, lekki samochód, niezbędny w codziennej pracy strażaków oraz przy usuwaniu zagrożeń dla środowiska.
Wzmocnienie lokalnej infrastruktury ratowniczej
Zakup nowego pojazdu przełoży się bezpośrednio na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w regionie. Jednostka zyska sprzęt, który umożliwił szybsze dotarcie na miejsce zdarzenia, sprawniejsze działania oraz większą skuteczność w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji.
Dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł okazało się istotnym krokiem w kierunku unowocześniania lokalnych służb ratowniczych, jednocześnie wzmacniając system ochrony środowiska i minimalizowania skutków poważnych awarii.
Więcej informacji z Gminy Jadów
Wzmocnienie gotowości bojowej OSP Starowola – podpisano umowę wsparcia
Trzy umowy, jeden cel – wzmocnienie gotowości operacyjnej OSP
Wsparcie dla jednostki z Jadowa. Strażacy otrzymali dofinansowanie na zakup lekkiego wozu ratowniczo-gaśniczego
Gmina Jadów z umową na budowę ul. Pięknej w Borzymach. Rusza kolejna inwestycja drogowa

