Dzięki środkom z UE Gmina Poświętne przeprowadzi termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Kwota dofinansowania wynosi ponad 3 miliny złotych. Dla liczącej nieco ponad 6 000 mieszkańców wysokość kwoty dotacji jest niebagatelna jest ona bowiem równa ok. 10% rocznego budżetu gminy.
W poniedziałek 23 sierpnia odbyło się podpisanie umów na realizację projektów z zakresu efektywności energetycznej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Umowę podpisali: Adam Struzik ? marszałek województwa mazowieckiego Sylwester Niźnik ? wójt gminy Poświętne Dorota Nejman ? skarbnik gminy Poświętne Dzięki pozyskanym środkom przeprowadzona będzie termomodernizacje budynków czterech szkół oraz budynku przy Ośrodku Zdrowia. To inwestycje, które już wkrótce będą realizowane w gminie Poświętne. Na te cele trafią w sumie ponad 3 mln zł unijnego wsparcia w ramach RPO WM 2014-2020. Projekty otrzymały dofinansowanie w ramach Działania 4.2 Efektywność energetyczna. Za wdrażanie Funduszy Europejskich odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim
Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem
Mazowsze walczy z suszą. Sejmik wspiera gminy w budowie studni i zbiorników retencyjnych
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze
Wianki dla Seniorów w Zielonce
Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób




























