Pierwszy pacjent w Klinice „Budzik” dla dorosłych

Fundacja „Akogo?” zbudowała obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego Klinikę „Budzik” dla dorosłych. Obiekt powstał na działce, która jest własnością samorządu Mazowsza. Już w kwietniu do kliniki zostanie przyjęty pierwszy pacjent.

Nowo wybudowana klinika to trzypiętrowy budynek o powierzchni 3800 m² z zielonym dachem, który będzie pełnił również funkcję rehabilitacyjną. W placówce przewidziano miejsce dla 17 pacjentów. Wartość inwestycji to blisko 55 mln zł. Klinika została zbudowana na działce samorządu województwa mazowieckiego w sąsiedztwie szpitala bródnowskiego, który w miarę możliwości będzie wspierał działalność kliniki nie tylko nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, ale przede wszystkim zespołem wybitnych specjalistów.

Klinika „Budzik” dla dorosłych w Warszawie została zbudowana na wzór dziecięcego „Budzika” przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Projekt stworzyli Jacek Bolechowski i Krzysztof Popiński z Autorskiej Pracowni Architektury CAD Sp. z o.o.

Więcej informacji z Mazowsza

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

To była znów prawdziwa bitwa na rowerach górskich w Mieście „Cudu nad Wisłą”. Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon 2026 tym razem w [...]
0 komentarzy

Czarne punkty wodne oznaczone

Czarne punkty wodne stoją w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Ostrzegają i studzą zapał – zauważają WOPR-owcy. Dzięki współpracy samorządu województwa mazowieckiego z policją wiemy, [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od  24 do 30 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Mazowsze walczy z suszą. Sejmik wspiera gminy w budowie studni i zbiorników retencyjnych

Mazowsze walczy z suszą. Sejmik wspiera gminy w budowie studni i zbiorników retencyjnych

17 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 r. Narastający problem suszy na [...]
0 komentarzy
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Rozwój PSZOK-ów, zakup inteligentnych koszy do segregacji odpadów czy projekty proekologiczne – to część zadań, które otrzymały pieniądze z programu „Mazowsze dla gospodarki o [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.