Stowarzyszenie Marki- Pustelnik- Struga we współpracy z Centrum Aktywności Fabryczna 3 zaprasza na prelekcję połączoną z prezentacja multimedialną starych, archiwalnych, zabytkowych zdjęć ukazujących naszą miejscowość i jej mieszkańców na przestrzeni blisko 150 lat.
Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (15 września) o godz. 18.00. Prelekcja inauguruje co miesięczne spotkania w ramach, których działacze i sympatycy Stowarzyszenia Marki – Pustelnik – Struga przeprowadzają odczyty, prelekcje, wykłady zwiazane z dziejami, historią Marek.
Najbliższe spotkanie poprowadzi Zbigniew Paciorek, prezes Stowarzyszenia Marki – Pustelnik – Struga. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
Więcej informacji z Marek
Marki – Porażka Marcovii z Oskarem Przysucha
Z całą pewnością kibice Marcovii nie tak wyobrażali sobie sobotni pojedynek. Faworytem był Oskar Przysucha, ale wszyscy pokładali duże nadzieje w tej rywalizacji.
[...]
0 komentarzy
Marki – Program Ochrony Środowiska – konsultacje społeczne
Program Ochrony Środowiska to strategiczny dokument samorządowy, wymagany prawnie, określający cele, priorytety i działania proekologiczne na najbliższe 4 lata (z perspektywą na kolejne).
[...]
0 komentarzy
Marki – Odnawianie oznakowania poziomego
W przyszłym tygodniu przystąpimy do prac związanych z odmalowaniem poziomej organizacji ruchu. Jeśli nie pogorszą się warunki atmosferyczne, roboty rozpoczną się 27 kwietnia.
[...]
0 komentarzy
Marki – Biegnij po emocje i medale!
Miłośnicy biegania, sportowej rywalizacji i aktywnego stylu życia – rezerwujcie termin! Już 25 kwietnia 2026 roku (sobota) stadion lekkoatletyczny MCER w Markach stanie
[...]
0 komentarzy
Marki – Wodociąg rozbudowuje sieć wodociągową
Ułożymy tam metodą bezwykopową odcinek o długości 108 m (wraz z bocznymi odejściami). Dzięki temu do sieci wodociągowej będą mogli się przyłączyć odbiorcy
[...]
0 komentarzy
