Srebro i brąz wytańczone na Mistrzostwach Polski

Brąz i srebro wywalczyły tancerki warszawskiego klubu Art Dance Complex ? mieszkanki powiatu wołomińskiego ? w Krajowych Mistrzostwach IDO Jazz Dance, Show Dance ? Szczecin 2015.

Od 10 do 12 kwietnia w Szczecinie odbywały się Krajowe Mistrzostwa IDO Jazz Dance, Show Dance. Organizatorami była Polska Federacja Tańca i Polski Związek Tańca Freestyle. Brąz w kategorii jazz dance duety 12-15 lat zdobyły mieszkanki naszego powiatu, Justyna Rodek z Ząbek i Magdalena Grabińska z Wołomina. Długa podróż, pobudka o szóstej rano, żeby zdążyć z fryzurą i makijażem, jedzenie w pośpiechu pomiędzy występami, trema i cały stres odeszły w zapomnienie gdy ok. godziny 22.00 stanęły na podium. Trzecie miejsce gwarantuje im udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w grudniu tego roku.

Każda z nich odniosła także sukces w kategorii jazz dance solistki 12-15 lat. Spośród 111 uczestniczek obie zakwalifikowały się do ścisłego finału. Justyna i Magdalena, przechodząc przez kolejne etapy, musiały zatańczyć pięć razy, aby sędziowie wyłonili sześć najlepszych tancerek. Ostatecznie Justyna Rodek została wicemistrzynią a Magdalena Grabińska zajęła piąte miejsce.

Justyna i Magda tańczyły również razem z 18 koleżankami w kategorii Formacje. Cały zespół ADC Junior zajął szóste miejsce, dzięki czemu będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata.

Aby zajmować najwyższe miejsca na zawodach rangi krajowej niewątpliwie potrzeba pasji ale przede wszystkim wielu godzin ciężkiej pracy. Na co dzień obie dziewczynki trenują w Art Dance Complex, studiu tańca działającym od 2011 r. Trenerami Justyny i Magdy są Jakub Pursa, Mistrz Polski oraz Świata w kategorii jazz, finalista You Can Dance i Got To Dance oraz Michał Paczuski, tancerz i choreograf, który także ma w dorobku tytuły Mistrza Polski i Świata Formacji i Solistów.