?Tydzień z Praską Giełdą Spożywczą?

Tydzień z Praską Giełdą Spożywczą ? to organizowany po raz czwarty cykl przedsięwzięć, mających na celu wspieranie polskiego handlu, krajowej przedsiębiorczości, kształtowanie właściwych cen produktów oraz poprawę jakości obsługi. Termin ?Tygodnia?, od 5 do 9 października, zbiega się z kolejną ? obecnie 18. rocznicą powstania firmy.

Na klientów, którzy 5 i 6 października w godz. 6.00-11.00 zrobią zakupy na Praskiej Giełdzie za co najmniej 1000 zł, czeka w upominku torba turystyczna, plecak jednoramienny albo parasolka oraz długopis i talon na gorące danie Stoczka ? które będą wręczane w stoiskach przy wjazdach A i C.

W środę, 7 października, w godz.: 6.00-11.00 Praska Giełda zaprasza na ?Dzień z Makaronem?. Odbędzie się degustacja tego produktu, a w godz.: 11.00-12.00 będzie miał miejsce happening artystyczny ?Świat z Makaronu?. Pod kierunkiem artysty-plastyka Bogusławy Ołowskiej, ponad dwudziestoosobowa grupa młodzieży wykona rzeźby z makaronu ? uprzednio specjalnie przygotowanego, a po stworzeniu rzeźb ? pomalowanego i odpowiednio zakonserwowanego. O godz. 13.00 nastąpi wręczenie nagród i wyróżnień dzieciom i młodzieży, którzy biorą udział w konkursie plastycznym ?Barwy jesieni?. Wręczeniu nagród będzie towarzyszyć prezentacja prac nagrodzonych i wyróżnionych, które razem z rzeźbami z makaronu zostaną wystawione na licytację. Odbędzie się ona podczas spotkania rocznicowego, a dochód z licytacji zostanie przeznaczony na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Ząbkach.

W czwartek, 8 października, podczas uroczystego spotkania rocznicowego z okazji 18-lecia powstania Praskiej Giełdy. zostaną wręczone po raz drugi statuetki ?Solidny Praskiej Giełdy Spożywczej?. Nagroda jest skierowana do wszystkich, którzy wspierają i budują pozytywny wizerunek rynków hurtowych, promują konsumpcję produktów świeżych, ekologicznych i tradycyjnych bądź prowadzą nimi obrót. W szczególności jest ona formą uhonorowania osób, instytucji i firm zasłużonych dla rozwoju Praskiej Giełdy Spożywczej. W ubiegłym roku statuetki otrzymało osiem podmiotów: Urząd Miasta w Ząbkach, Radio Dla Ciebie oraz sześciu klientów Giełdy. W tym roku, do grona laureatów będą włączeni dostawcy PGS. Uhonorowani zostaną także zwycięzcy organizowanego po raz pierwszy plebiscytu o laur ?Hurtownia Przyjazna Klientowi?. Celem współzawodnictwa jest mobilizacja operatorów do podnoszenia jakości obsługi klienta oraz podkreślenie roli kupującego. Laur jest formą docenienia operatorów PGS, którzy obsługują klientów sprawnie i uprzejmie oraz oferują im różnego rodzaju upusty, rabaty i pomoc informacyjną.

W piątek, 9 października PGS organizuje specjalistyczne, praktyczne i bezpłatne szkolenie, podczas którego będzie można zdobyć informacje o pozyskiwaniu środków unijnych na rozwój firm.

W hurtowniach Batna, Marpol, Tano i Stół Polski prowadzona będzie superpromocja makaronów Abak, Sorenti i Staropolski oraz dań gotowych Stoczka.

Zapraszamy również do odwiedzenia na Praskiej Giełdzie salonu samochodowego Auto Praga ? na prezentację najnowszych modeli aut marki opel i chevrolet.

*

Przed rozpoczęciem Tygodnia z Praską Giełdą Spożywczą, w niedzielę 4 października, w godzinach: 10.00-18.00 Praska Giełda zaprasza na współorganizowane przez nią doroczne ?Święto Chleba?. Podczas imprezy, która w tym roku odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, swoje produkty regionalne zaoferują wytwórcy, którzy wcześniej prezentowali się podczas organizowanych na Praskiej Giełdzie Dni Produktu Tradycyjnego ?Polskie Smaki?.