10. Przygotowania do rundy play off

Drugoligowa drużyna siatkarzy KPS Wołomin rozegrała ostatnio dwa bardzo wyrównane i zaciekłe mecze. Niestety w obu wypadkach przegrywając 1:3. Najpierw w Wołominie z Wilgą Garwolin a następnie w Warszawie z Legią.

W meczu KPS z Wilgą Garwolin w hali OSiR Huragan zdecydowanym faworytem byli goście. Znajdują się oni na trzecim miejscu w tabeli II ligi i zamierzają włączyć się do walki o awans do Serii B. Tymczasem niewiele brakowało a spotkanie to mogło zakończyć się zwycięstwem młodych siatkarzy KPS i to nawet w stosunku 3:0. Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki, punkt za punkt, ale w miarę upływu czasu do głosu coraz wyraźniej zaczęli dochodzić wołominiacy, zdobywając kilka punktów przewagi. Ostatecznie partia ta zakończyła się ich niespodziewaną wygraną 25:20. Zobaczyli, że rywal nie jest wcale taki straszny, nasi siatkarze bardzo dzielnie walczyli w dwóch następnych setach i byli o krok od zwycięstwa. W drugim secie prowadzili już 21:18, ale kilka błędów w końcówce przyczyniło się do wygranej zespołu Wilgi 25:23. Podobnie w trzeciej partii KPS prowadził 22:20, ale znów własne błędy i większe doświadczenie gości dało im zwycięstwo w identycznym stosunku 25:23. Dopiero w czwartym secie podłamani siatkarze wołomińscy osłabli i przegrali go dość wyraźnie 19:25.
KPS Wołomin – Wilga Garwolin 1:3 (25:20, 23:25, 23:25, 19:25).
Skład KPS: Dłuski, P. Milewski, M. Milewski, Gadomski, Łuniewski, Dudziński, Suchenek (libero) oraz H. Milewski.
Bardzo podobny przebieg miał mecz drużyny KPS w minioną sobotę 17 grudnia w Warszawie z Legią. Przez większą część pierwszego seta dominowali nasi siatkarze, prowadząc już nawet różnicą 5 punktów. Niestety kilka błędów w przyjęciu zagrywki doprowadziło do remisu 19:19. Od tego momentu rozegrała się niezwykle zażarta walka, którą lepiej wytrzymali legioniści wygrywając seta 29:27, mimo, że wołominiacy mieli przedtem 3 setbole. Nie załamało to naszego zespołu, który w następnej partii zdecydowanie przeważał i wygrał ją 25:21. W trzecim secie przewagę posiadali siatkarze Legii, ale tym razem to KPS doprowadził do wyrównania 24:24. Dwa decydujące punkty zdobyli jednak gospodarze i to oni objęli prowadzenie w setach 2:1. W czwartej partii, podobnie jak w spotkaniu z Wilgą Garwolin, z wołomińskich siatkarzy uszło powietrze i przegrali ją zdecydowanie 17:25.
Legia Warszawa KPS Wołomin 3:1 (29:27, 21:25, 26:24, 25:17).
Skład KPS w tym meczu: Dłuski, P. Milewski, M. Milewski, Gadomski, Łuniewski, Dudziński, Suchenek (libero) oraz H. Milewski, Motyka.