23 sierpnia 2026. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Ossowa w Powiecie Wołomińskim

To będzie prawdziwa Bitwa Warszawska na rowerach górskich! W niedzielę 23 sierpnia peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2026 wystartuje w Ossowie w Powiecie Wołomińskim. Nowością jest lokalizacja kolarskiego miasteczka. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się na terenie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie.

– Kolarski peleton na rowerach górskich wraca na historyczne błonia ossowskie w Powiecie Wołomińskim – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – To będzie jazda w wyjątkowej „poligonowej” scenerii. Trasa wyścigów poprowadzi leśnymi duktami i szlakami wokół poligonu wojskowego.

Rywalizacja odbędzie się na dystansach: MAX (54 km), MINI (30 km) oraz FAN (10 km – dla uczniów szkół podstawowych). Swoje wyścigi Mini Cross będą miały też przedszkolaki.

Wyścigi dzieci i młodzieży będą miały rangę PKO Ubezpieczenia Junior Race, których sponsorem jest PKO UBEZPIECZENIA. W kolarskim miasteczku pojawi się specjalna strefa expo z atrakcjami dla najmłodszych, a każdy z uczestników wyścigów na dystansach Mini Cross i FAN otrzyma pamiątkowy medal.

Do Ossowa przyjadą wyjątkowi sportowcy. Już siódmy raz z rzędu podczas LOTTO Poland Bike Marathon odbędą się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Maratonie MTB, organizowane przez Poland Bike przy współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Mężczyźni będą ścigać się na trasie MAX (start z I sektora), a kobiety na dystansie MINI (start z III sektora).

LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie to jednocześnie finałowy, trzeci etap Kolarskiej Triady Powiatu Wołomińskiego „Szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920”. Ten nowy projekt obejmował także tegoroczne etapy w Radzyminie i Markach. Każdy z uczestników wyścigów na dystansach FAN, MINI i MAX za udział w całej Triadzie otrzyma w Ossowie wyjątkowy, pamiątkowy medal.

– To będzie kolarska lekcja historii. 106 lat temu w 1920 roku na terenach Powiatu Wołomińskiego odbyła się Bitwa Warszawska, zwana „Cudem nad Wisłą” – podkreślił Grzegorz Wajs. – Teraz bitwę, ale na rowerach górskich stoczy peleton LOTTO Poland Bike Marathon. Zapraszamy do Ossowa!

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Ossów, ul. Matarewicza 188, Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku) – 22 sierpnia (sobota) godz. 14.00-17.30 i 23 sierpnia (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 – start wyścigów Mini Cross, dwa sektory z podziałem na roczniki: I (2022-2024) oraz II (2020-2021)

godz. 11.30 – dekoracja Mini Cross

godz. 12.00 – start dystansu FAN, cztery sektory z podziałem na roczniki: I (2012-2013), II (2014-2015), III (2016-2017) oraz IV (2018-2019)

godz. 12.45 – dekoracja dystansu FAN

godz. 13.15 – start dystansów MINI i MAX, osiem sektorów (I-VIII)

godz. 15.15 – dekoracja dystansu dystansu MINI

godz. 15.30 – dekoracja dystansu MAX i MP MTB Niesłyszących

LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie jest organizowany przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wołominie i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Starosta Wołomiński Arkadiusz Werelich. Partnerami imprezy są Samorząd Województwa Mazowieckiego i Powiat Wołomiński. Partnerem tytularnym całego cyklu jest LOTTO, marka Totalizatora Sportowego, a sponsorem cyklu jest DECATHLON. Sponsorem wyścigów dzieci i młodzieży PKO Ubezpieczenia Junior Race jest PKO Ubezpieczenia.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Szewc, zdun i czapnik znów na topie. Mazowieckie rzemiosło wraca do łask

Jeszcze niedawno wydawało się, że to zawody, które lada moment przejdą do historii. Dzieje się jednak coś zupełnie odwrotnego. Dzięki połączeniu tradycyjnego rzemiosła [...]
0 komentarzy

23 sierpnia 2026. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Ossowa w Powiecie Wołomińskim

To będzie prawdziwa Bitwa Warszawska na rowerach górskich! W niedzielę 23 sierpnia peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2026 wystartuje w Ossowie w Powiecie [...]
0 komentarzy
Pracowity weekend wołomińskich strażaków

Pracowity weekend wołomińskich strażaków

Miniony weekend był bardzo intensywnym okresem dla strażaków z terenu powiatu wołomińskiego. Pomimo zaangażowania jednostek ochrony przeciwpożarowej w zabezpieczenie uroczystości związanych ze 106. [...]
0 komentarzy

Agresywny 49-latek zaatakował strażników miejskich z Wołomina. Sąd zdecydował o areszcie

14 sierpnia 2026 roku około godziny 16.25 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Ogrodowej mężczyzna grozi przechodniom siekierą. [...]
0 komentarzy

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” zapraszamy na specjalny wakacyjny odcinek, w którym zabierzemy Państwa nad mazowieckie plaże [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.