28. O powiecie po angielsku

Najlepiej z wiedzą o powiecie wołomińskim po angielsku jest w Zielonce. I miejsce zajęła Lidia Gibadło, uczennica Publicznego Gimnazjum w Zielonce. Wygrała wyjazd na obóz językowy.

W maju 2007 odbył się konkurs „Wiedzy o Powiecie Wołomińskim

w Języku Angielskim” Organizatorem Konkursu był MOK w Kobyłce w ramach Porozumienia Domów

i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego. Do Konkursu przystąpiły Ośrodki w Ząbkach, Zielonce, Dąbrówce, Jadowie i Kobyłce .

Ośrodki przeprowadziły eliminacje gminne wśród 386 uczniów. Gimnazjaliści zmagali się z wiedzą o powiecie, jego historii, geografii, zabytkach oraz znajomością języka angielskiego wypełniając testy przygotowane przez Zbigniewa Michalskiego i Annę Mamińską.

Jury wyłoniło z każdej gminy po trzech finalistów, którzy wypełnili nieco trudniejsze testy w kobyłkowskim MOK-u.

Z tej grupy niezależne Jury wyłoniło 3 Finalistów – zwycięzców.

Na uroczyste wręczenie nagród w dniu 30. maja do MOK w Kobyłce, przybyli burmistrzowie: – Kobyłki – Robert Roguski, Ząbek – Robert Perkowski, nauczyciele i przedstawiciele ośrodków kultury.

Laureatka I miejsca Lidia Gibadło, uczennica Publicznego Gimnazjum w Zielonce, otrzymała z rąk wice starosty Piotra Uścińskiego wyjazd na obóz językowy ufundowany przez Starostwo Powiatu Wołomińskiego.

Drugie miejsce zajęła Patrycja Mielcarz, uczennica Publicznego Gimnazjium nr 1 w Kobyłce, trzecie miejsce zajął Kacper Lewicki, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1

w Kobyłce.

Kajka

Jedno przemyślenie nt. „28. O powiecie po angielsku

  1. bardzo udany pomysl….Brawa i uznania nie tylko dla organizatorow ale dla uczestnikow no i samej laureatki konkursu.A moze udaloby sie zorganizowac podobny konkurs w jezyku np: francuzkim?

Możliwość komentowania jest wyłączona.