48-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Swoją jazdę zakończył uderzeniem w zaparkowany pojazd. Jak się okazało, mężczyzna posiadał orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Do zdarzenia doszło w piątek (12.07) w Wyszkowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący mercedesem (48 lat) podczas manewru omijania zaparkowanego na poboczu samochodu doprowadził do zderzenia z nim. W pojeździe nikogo nie było, a kierowca mercedesa nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile w organizmie. Mężczyzna wsiadł za „kółko” samochodu pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Apelujemy i przypominamy, że spożywanie alkoholu prowadzi do utraty zdolności koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik
Więcej wiadomości z Mazowsza
Alarm w lesie pod Zielonką. Strażacy z OSP Ząbki przeczesywali teren w poszukiwaniu ognia
Pożar w gęstej zabudowie. Sekundy decydowały o rozprzestrzenieniu ognia
Brawura nastolatków na drogach. 15-latek uciekał motocyklem przed policją
Zderzenie ciężarówki z osobówką. Auto wylądowało w rowie.
Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę! 74-latek miał 2,4 promila
Domowa plantacja konopi pod Grodziskiem. 45-latek zatrzymany z narkotykami
Popisy za kierownicą skończyły się mandatem. 19-latek stracił prawo jazdy
Nie zatrzymał się policyjnej kontroli, ponieważ kierował po alkoholu i bez uprawnień
2 promile, pościg i dzieci na pokładzie. Kierowca Porsche słono zapłaci za brawurę.
Narkotyki z ulicy Brzeskiej nie trafią do sprzedaży
Dwie tragedie na drogach. Nie żyją nastolatkowie – dramatyczne ustalenia prokuratury
Tragedia na DW-563 – nie żyje 57-letni rowerzysta
Ukradł auto, rozbił je i był pijany – nocny rajd 23-latka zakończony zatrzymaniem
Tragedia na DK57 – dwóch młodych mężczyzn zginęło na miejscu

