Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji policjantów z Komisariatu Policji w Chorzelach skradzione Audi zostało odzyskane jeszcze tej samej nocy, zanim właściciel zdążył zorientować się, że padł ofiarą przestępstwa.
Do zdarzenia doszło 8 kwietnia, około godziny 3:00 w nocy, podczas służby patrolowej na terenie gminy Chorzele. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na Audi A6 poruszające się w rejonie strefy gospodarczej w kierunku torów kolejowych. Na widok radiowozu kierujący zachował się nerwowo, gwałtownie zmienił kierunek jazdy i dynamicznie odjechał, co wzbudziło podejrzenia policjantów.
Mundurowi natychmiast zawrócili za oddalającym się pojazdem. Samochód skręcił w boczną drogę, jednak ta okazała się ślepą ulicą. Kontynuując sprawdzenie terenu, policjanci zauważyli na pobliskiej łące świeże ślady opon prowadzące w kierunku zarośli. Idąc ich tropem, w chaszczach ujawnili porzucony i ukryty pojazd.
W samochodzie ani w jego pobliżu nie było żadnych osób. Policjanci sprawdzili pojazd w policyjnych systemach i ustalili dane właściciela. Jak się okazało, auto zostało skradzione tej samej nocy na terenie Nidzicy.
O zdarzeniu właściciel pojazdu dowiedział się od policjantów. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy jego samochód został odzyskany niemal natychmiast po kradzieży. Na miejscu przeprowadzono niezbędne czynności, a sprawa ma charakter rozwojowy.
asp. Ilona Cichocka/KPP w Przasnyszu
Więcej wiadomości z Mazowsza
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Policjanci podczas urlopu pomogli starszej kobiecie
Kolejna policyjna akcja przy ulicy Brzeskiej 17A na Pradze Północ – zatrzymany 28 i 48-latek
31-latek podejrzany o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków trafił na 3 miesiące do aresztu
33 kierujących hulajnogami elektrycznymi po alkoholu! Mandaty na łączną kwotę ponad 81 000 zł!
Areszt za rozbój. 46-latek okradł lokal gastronomiczny i groził właścicielowi
Kierował BMW pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień. 23‑latek w trybie przyspieszonym usłyszał wyrok
Kieszonkowcy nie robią hałasu. Wystarczy chwila nieuwagi
Wypadek na drodze krajowej K 12 w Małęczynie – cztery osoby ranne
Ukradł rower sprzed kościoła. Zatrzymali go kryminalni
Ważna prośba, szybka reakcja i pomoc policjantów
„Pani pieniądze są zagrożone” – 31-latka przekazała oszustom 60 tys. zł
Pijany spowodował kolizję i chciał uciec, a w aucie wiózł poszukiwaną pasażerkę
Sprawca uszkodzenia samochodu w centrum Warszawy tymczasowo aresztowany

