Chwile grozy rozegrały się w czwartkowy wieczór na jednej z głównych ulic Nowego Dworu Mazowieckiego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Wojska Polskiego samochód osobowy potrącił dwóch młodych mężczyzn. Siła zdarzenia była na tyle poważna, że na miejsce skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a droga wojewódzka nr 630 została częściowo zablokowana.
Do wypadku doszło 21 maja około godziny 19 na Osiedlu Młodych, w rejonie przejścia dla pieszych. Według wstępnych ustaleń służb pod koła osobowego Hyundaia dostało się dwóch pieszych – 16- i 18-letni obywatele Ukrainy.

Za kierownicą auta siedział 48-letni obywatel Polski. Jak przekazała policja, kierowca był trzeźwy. Okoliczności oraz dokładny przebieg zdarzenia są obecnie wyjaśniane przez funkcjonariuszy.
Na miejsce natychmiast skierowano duże siły ratunkowe. Do działań zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim oraz druhów z OSP Nowy Dwór Mazowiecki, zespoły ratownictwa medycznego, policję, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 12” z Warszawy.
Lądowanie śmigłowca LPR bezpośrednio na drodze wojewódzkiej było niezwykle widowiskowe i pokazało skalę zagrożenia. Ratownicy walczyli o zdrowie poszkodowanych jeszcze na miejscu zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli teren akcji, udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wspierali działania medyczne prowadzone przez zespoły ratownictwa.
Obaj młodzi mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala. Na ten moment służby nie przekazały szczegółowych informacji dotyczących ich obrażeń.
Wypadek spowodował poważne utrudnienia w ruchu. Przez długi czas droga była częściowo zablokowana, a policjanci kierowali ruchem i zabezpieczali miejsce działań ratunkowych.
To kolejne poważne potrącenie pieszych na Mazowszu w ostatnich dniach. Policja apeluje zarówno do kierowców, jak i pieszych o szczególną ostrożność, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Funkcjonariusze przypominają, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii, a pieszy w starciu z samochodem praktycznie zawsze pozostaje bez szans.
Więcej wiadomości z Mazowsza
Areszt za rozbój. 46-latek okradł lokal gastronomiczny i groził właścicielowi
Kierował BMW pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień. 23‑latek w trybie przyspieszonym usłyszał wyrok
Kieszonkowcy nie robią hałasu. Wystarczy chwila nieuwagi
Wypadek na drodze krajowej K 12 w Małęczynie – cztery osoby ranne
Przemoc i wybite szyby. 43-latek usłyszał dwa zarzuty i został objęty policyjnym dozorem
Ukradł rower sprzed kościoła. Zatrzymali go kryminalni
Ważna prośba, szybka reakcja i pomoc policjantów
„Pani pieniądze są zagrożone” – 31-latka przekazała oszustom 60 tys. zł
Pijany spowodował kolizję i chciał uciec, a w aucie wiózł poszukiwaną pasażerkę
Sprawca uszkodzenia samochodu w centrum Warszawy tymczasowo aresztowany
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ucieczkę zakończył na poboczu.
Pracowity dzień strażaków z OSP Myszadła. Powalone drzewa na budynki, drogę i linię energetyczną
Groźne zderzenie na DW632 w Kołozębiu. Bus z ośmioma osobami wypadł do rowu
Silny wiatr uderzył w powiat nowodworski. Strażacy od rana walczyli z powalonymi drzewami i zagrożeniami przy domach

