Wołomińscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o udział w niedzielnym napadzie na sklep w Kobyłce. 22-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Za przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Pierwszy z napastników, w wyniku szamotaniny z właścicielem sklepu, został przez niego ugodzony nożem. Jego ciało znaleziono w rejonie przejazdu kolejowego PKP Kobyłka. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował wobec 22-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
Do zdarzenia doszło w niedzielę 8 stycznia br. w Kobyłce na ulicy Wołomińskiej. Około 23.30 dwóch napastników w kominiarkach weszło na teren sklepu. Jeden z mężczyzn miał przedmiot przypominający broń, zaś drugi metalową rurkę. W sklepie zastali pracownicę. Jeden z mężczyzn podszedł do kasy, próbował ukraść pieniądze. Wtedy z zaplecza wyszedł właściciel sklepu. Doszło do szamotaniny, podczas której właściciel ugodził nożem napastnika, po czym obaj sprawcy uciekli.
Kilkaset metrów dalej, w rejonie przejazdu kolejowego PKP Kobyłka, 25-letni napastnik ugodzony nożem upadł na chodnik. Towarzyszący mu 22-latek uciekł. Mężczyzna został znaleziony przez interweniujących policjantów, którzy przeszukiwali teren. Niestety jego życia nie udało się uratować.
Następnego dnia w poniedziałek przed 19:00 na terenie Kobyłki, zbiegły 22-latek został zatrzymany przez wołomińskich kryminalnych. W Prokuraturze Rejonowej w Wołominie zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował wobec 22-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
KPP w Wołominie / młodszy aspirant Monika Kaczyńska/ea
Więcej wiadomości z Mazowsza
Nocny pożar przy DK92. Płomienie strawiły kontener biurowy w Paprotni
Pożar mieszkania w Ząbkach. Gęsty dym nad osiedlem, duża mobilizacja służb
Komunikat Prokuratury w sprawie zabójstwa na ul. Łochowskiej w Warszawie
15-letnia „policjantka” na odbiór pieniędzy umówiła się w kościele – tymczasowe areszty
Zlekceważył obowiązujące przepisy i będzie musiał zapłacić za to srogi mandat karny
Śmiertelny wypadek w miejscowości Chyliny, gmina Szelków. Ofiarami 3 osoby jadące na dializy
Znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną policjantów i ratowników medycznych próbujących jej pomóc
Zderzenie osobówek na DK-57. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Pożar w Elżbietowie. Ogień pochłonął budynek gospodarczy. Walka o ocalenie domu mieszkalnego
Groził bratu pozbawieniem życia, został tymczasowo aresztowany
Akt oskarżenia Prokuratury w sprawie znęcania się nad psem poprzez pozostawienie go w aucie
Złodzieje luksusowych aut zatrzymani – trzech obywateli Rumunii tymczasowo aresztowanych
Pieniądze i biżuteria powrócą do właścicielki, podejrzany tymczasowo aresztowany
Rozbój z użyciem miotacza gazu i kwasu butanowego
