Za oszustwa na szkodę banków i firm pożyczkowych odpowie małżeństwo, które zostało zatrzymane przez policjantów stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Wspólne działania 38-latka i 41-latki polegały na składaniu przez Internet rachunków i wniosków na dane innych osób. W ten sposób zatrzymani dokonali kilkunastu oszustw na kwotę nie mniejszą niż 100 tysięcy złotych. Oboje już usłyszeli zarzuty doprowadzenia i usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. 38-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zatrzymali małżeństwo, które wymyśliło sposób na pozyskiwanie łatwych pieniędzy. Ich wspólne działania doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez banki i firmy pożyczkowe, które na podstawie złożonych przez małżeństwo za pośrednictwem Internetu rachunków i wniosków udzielały im pożyczek, a także umożliwiały ratalny zakup różnego rodzaju sprzętu. Podejrzani w swojej przestępczej działalności wykorzystywali dane różnych osób.
Jak ustalili policjanci, 38-latek i 41-latka dokonali kilkanaście tego typu oszustw, na kwotę co najmniej 100 tysięcy złotych. Niewykluczone, że ta kwota wzrośnie podczas prowadzenia dalszych czynności w tej sprawie.
W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli trzy laptopy, pięć aparatów telefonicznych i kilkadziesiąt kart SIM, które były wykorzystywane do popełniania przestępstw, drukarkę do druku na plastikach, fałszywy dowód osobisty, czyste plastiki formatu i kształtu dowodu osobistego, mogące służyć do wydrukowania dowodu osobistego, karty debetowe innych osób oraz druki zawartych umów na prowadzenie rachunków na inne osoby.
Spraw trafiła do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga – Północ w Warszawie, gdzie podejrzani usłyszeli zarzuty doprowadzenia i usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. 38-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Jak się okazało, 38-letni mężczyzna był poszukiwany przez KPP w Grójcu do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. 41-latka natomiast miała do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 90 i 120 dni oraz była poszukiwana przez KPP w Szczytnie i trzy prokuratury.
Źródło: Komenda Stołeczna Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Policjanci poszukują świadków potrącenia dziecka na rowerze
Motocyklista bez prawa jazdy, ale za to z sądowym zakazem kierowania trafił do szpitala. Z miejsca zdarzenia zabrał go śmigłowiec LPR
Driftowanie zakończone utratą prawa jazdy i wysokim mandatem.
Utrudnienia w kursowaniu pociągów linii metra M1
Na hulajnodze elektrycznej jechał 63 km/h środkiem jezdni. Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci
150 km/h na „siódemce”. Kierowca miał sądowy zakaz i cofnięte uprawnienia
Dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość poza obszarem zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące
Po interwencji policji i obrońców zwierząt psy trafiły pod właściwą opiekę
Trzech kierowców odpowiedziało za driftowanie [wideo]
„Kobra” się nie zatrzymuje, po raz kolejny w akcji
Odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego kuzyna
Kradł, by dorobić – kieszonkowca zatrzymali kryminalni
Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia
Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków


