W poniedziałek późnym wieczorem operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie, że w lesie znajduje się osoba ranna, która potrzebuje pomocy. Taką fałszywą informacją 26-latek niepotrzebnie zaangażował siły wielu służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
Od momentu otrzymania informacji o możliwości popełnienia przestępstwa na 26-latku, który według zgłoszenia został ugodzony nożem i porzucony w lesie w rejonie Starych Lipin w powiecie wołomińskim, w jego poszukiwania zaangażowano służby prewencyjne, kryminalne, policyjnych specjalistów z zakresu poszukiwań osób, jak i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej. W powietrze wzniesiono również drona z kamerą termowizyjną. Priorytetem dla mundurowych było odnalezienie mężczyzny w możliwie najkrótszym czasie, gdyż życie i zdrowie zgaszającego mogło być zagrożone.
Ujawnienie prawdy nie zajęło funkcjonariuszom dużo czasu. We wtorek rano, wołomińscy kryminalni namierzyli i odnaleźli 26-latka, który potwierdził, że kilka godzin wcześniej powiadomił służby ratownicze o zdarzeniu, które w rzeczywistości nie miało miejsca, czym wywołał fałszywy alarm. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.
Do tej pory motywy działania mężczyzny nie są znane. Fałszywie zawiadomienie o przestępstwie zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Apelujemy o odpowiedzialne i rozważne korzystanie z numerów alarmowych. Fałszywe zgłoszenia powodują niepotrzebne zaangażowanie sił wielu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Każdy wyjazd strażaków, ratowników medycznych czy policjantów do zdarzeń, do których zaistnienia w rzeczywistości nie doszło, stwarza zagrożenie dla tych, którzy w tym momencie tej pomocy mogą naprawdę potrzebować.
mł. asp. Monika Kaczyńska/bs
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zderzenie czołowe dwóch aut w Stanisławowie Pierwszym. Trzy osoby poszkodowane.
Poranna tragedia na drodze powiatowej. Czołowe zderzenie zakończone śmiercią
Tragiczny wypadek w Prabutach. Czołowe zderzenie na oblodzonej drodze – jedna osoba nie żyje, pięć rannych
Prokuratura Okręgowa przejmuje sprawę dotyczącą wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych
Wypadek ciężarówki na DK63. Ranny 32-latek
Tragiczny wypadek w Wyglądałach. Samochód uderzył w drzewo – jedna osoba nie żyje
Nieodpowiedzialny kierowca wyprzedził na przejściu…nieoznakowany radiowóz
20 ton peletu i ponad 20 tys. zł straty – ostrzegamy mieszkańców
Tu zawsze liczy się czas
Nieodpowiedzialna zabawa z bezpieczeństwem pasażerów
Kradzież na plebanii- podejrzany zatrzymany i tymczasowo aresztowany
„Czyste Ferie 2026” – ponad 13 kilogramów narkotyków zabezpieczonych oraz 224 osoby zatrzymane
Z narkotykami, bez uprawnień. 19- latek odpowie przed sądem
Nocny pożar przy DK92. Płomienie strawiły kontener biurowy w Paprotni
