Bracia Sobierajscy i Patrycja Bereznowska ze złotymi medalami

W dniach 24-26 sierpnia na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach odbyły  się otwarte Mistrzostwa Polski OCR ? OCR Polish Championships. Podczas tej największej imprezy OCR w Polsce, w której udział wzięło łącznie kilkuset zawodników, 11 medali w kategoriach wiekowych i Elite wywalczyli bracia Sobierajscy z Ząbek, a Patrycja Bereznowska zdobyła złoty medal w sztafecie wspólnie z Henriette Albon oraz Małgorzatą Szarugą.

2018-09-04_154507

Pierwszego dnia zawodów Wojciech Sobierajski zajął pierwsze miejsce w biegu na dystansie 3km w kategorii Elite, który ukończył z czasem 20 minut i 17 sekund. Nie mniejszymi sukcesami mogli się pochwalić młodsi z braci. W swojej kategorii wiekowej złote medale zdobyli 20-letni Marian Sobierajski (kategoria 18-24 lata) i 16-letni Bolesław Sobierajski (kategoria 13- 17 lat), a 13-letni Krzysztof Sobierajski, zajął drugą lokatę. Bolesław Sobierajski zajął także drugą lokatę w Challenge.

Bracia Sobierajscy

W sobotę, 25 sierpnia, drugiego dnia Mistrzostw Polski, Bolesław Sobierajski  startując z dorosłymi w kategorii Elite na dystansie 15 km  zdobył brązowy medal, a Krzysztof Sobierajski został mistrzem Polski w kategorii do siedemnastego roku życia.

Trzeciego dnia Mistrzostw Polski w biegach z przeszkodami odbyły się wyścigi sztafet na dystansie siedmiu kilometrów. Bracia Wojciech, Marian i Bolesław Sobierajscy wywalczyli złote medale, a Krzysztof Sobierajski brązowy!

Wojciech Sobierajski uzyskał także tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski.

W niedzielę, 26 sierpnia, Patrycja Bereznowska startując w sztafecie wspólnie z Henriette Albon oraz Małgorzatą Szarugą zdobyła zajęła pierwsze miejsce.