Brązowy medal KSW KYOKUSHIN na Mistrzostwach Polski Seniorów

W sobotę (3 czerwca) w Sosnowcu odbyły się 44. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin w kategoriach wagowych. W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników z 47 klubów zrzeszonych w olimpijskim Polskim Związku Karate.

Do rywalizacji zgłoszono wielu aktualnych mistrzów Europy oraz medalistów Mistrzostw Świata.  Zawodnik Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN ? Paweł Tokarzewski, zdobył brązowy medal w kategorii do 90 kilogramów. W eliminacjach pokonał  przed czasem reprezentanta Łomży. Awans do dalszej części turnieju dał mu możliwość uczestnictwa w teście tameshiwari (łamania desek), w którym także wypadł wyśmienicie. Zaciętą walkę półfinałową przeciwnik z Tarnowskich Gór zdobył z lekką przewagę. Paweł brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów, co dla zawodnika powracającego do walk po poważnej kontuzji kolana jest olbrzymim sukcesem. Brawo! Nie powiodło się debiutantowi Karolowi Burzykowi, który jako młody zawodnik walczył z utytułowanym zawodnikiem z Wrocławia. Widoczne było większe doświadczenie przeciwnika. Karol musiał uznać wyższość reprezentanta Polski oraz uczestnika Mistrzostw Świata.
Ogromnie cieszy fakt, iż reprezentanci KSW KYOKUSHIN zaprezentowali się w bardzo dobrej formie fizycznej i technicznej, ponieważ wszyscy nieznaczne ulegli późniejszym triumfatorom Mistrzostw Polski. Solidnie przepracowany okres przygotowawczy w pewnością zaprocentuje w kolejnym czasie. A już w następny weekend podejmą wyzwanie na Międzynarodowym Galizia Cup w Leżajsku, w którym weźmie udział ponad 300 zawodników z 6 państw. Więcej informacji z turnieju na www.kswkyokushin.pl

KSW KYOKUSHIN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.