Chór Gromali świętował 70-lecie powstania

Sobota, 23 czerwca 2018 r. była szczególnym dniem dla Chóru Męskiego im. Józefa Gromali. Tego dnia Zespół obchodził siedemdziesięciolecie działalności. W Ośrodku Kultury i Sportu odbył się z tej okazji jubileuszowy koncert, na który z życzeniami przybyli znakomici goście.

Pieśni wybrane na ten wieczór dobrane zostały tak, by przywołać najważniejsze wspomnienia oraz wkład i aranżacje kolejnych prowadzących i dyrygentów: Józefa Gromali, Andrzeja Wojakowskiego i Macieja Cegielskiego.

O przełomowych momentach i najważniejszych postaciach dla rozwoju chóru opowiadał Wojciech Barciński. Szczególnie ciepłe słowa padły we wspomnieniach patrona chóru ? Józefa Gromali jako osoby, która ukształtowała i nadała charakter zespołowi. Kolejni dyrygenci wnosili nowe elementy. Na ręce obecnego dyrygenta, Macieja Cegielskiego trafiły podziękowania za dzielenie się znakomitym doświadczeniem, opracowywanie nowych aranżacji i rozszerzanie repertuaru chóru.

Gośćmi jubileuszu byli Starosta Kazimierz Rakowski i Burmistrz Grzegorz Dudzik. Życzenia i gratulacje złożyli chórzystom także Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Marek Grodzki i panie radne Joanna Nicole-Urbanowicz oraz Renata Ochocińska.

Dyrektor OKiS Robert Smoderek w swoim przemówieniu wspominał moment, kiedy chór znalazł swoje miejsce w Ośrodku Kultury i Sportu, stając się już nie wyłącznie chórem parafialnym, ale miejskim, a także kulisy nawiązania współpracy z Maciejem Cegielskim.

Padło wiele ciepłych słów i osobistych wspomnień. Wszyscy mówcy podkreślali zasługi chóru i fakt, że jest on formacją unikatową, gdyż niewiele jest męskich chórów w naszym kraju, zwłaszcza stojących na tak wysokim poziomie jak zielonkowski.

Źródło: UM Zielonka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.