Czarny piątek na radzymińskich drogach

W piątek, 23 lutego, doszło do dwóch groźnych wypadków w gminie Radzymin – w Słupnie na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ul. Żeromskiego oraz w Radzyminie, na skrzyżowaniu ul.Konstytucji i ul. 3 Maja.

W pierwszym zdarzeniu kilka minut przed południem Fiat Panda zderzył się z Renault Twingo. W wyniku zdarzenia kierujący Fiatem został przetransportowany do szpitala. Kierowca i pasażer Renault po zbadaniu przez zespół Ratownictwa Medycznego odmówili hospitalizacji. W działaniach uczestniczył zastęp z JRG Wołomin i OSP Radzymin.

Do drugiego wypadku doszło kilka minut po godzinie 13. Po przybyciu na miejsce zastępy straży zastały 3 pojazdy Fiata Seicento, Chevroleta Cruze i Fiata Ducato blokujące częściowo skrzyżowanie ulic Konstytucji 3 Maja i Stefana Żeromskiego na wysokości komisariatu Policji. Kierowcy Ducato i Cruze znajdowali się poza pojazdami, przytomni. Natomiast dwie kobiety w Fiacie Seicento wymagały ewakuacji przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. W wyniku zdarzenia 3 osoby zostały przetransportowane do szpitala, najbardziej poszkodowana kierująca Seicento przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dalsze działania straży polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów przy użyciu Sorbentu. W działaniach uczestniczyły 3 zastępy z JRG Wołomin, 1 z OSP Radzymin, 2 karetki, śmigłowiec LPR i 2 radiowozy. Ulica Konstytucji 3 Maja została zablokowana do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez Policję.

Opracował: kpt. Edward Szymankiewicz
Zdjęcia: KP PSP Wołomin

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.