Dolcan liderem

Dolcan Ząbki po bardzo dobrym początku sezonu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli III ligi. Mimo statusu beniaminka drużyna z naszego powiatu nie przegrała jeszcze ani jednego spośród sześciu dotychczasowych meczów obecnych rozgrywek.

Ząbkowski zespół ma w tej chwili na swoim koncie cztery zwycięstwa i dwa remisy. Zdobył dotychczas osiem bramek, tracąc tylko dwie. Na własnym boisku nie oddał jeszcze ani jednego punktu. Nie dał się też pokonać jednemu z najbardziej znanych i renomowanych klubów – Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, remisując z nim na wyjeździe 1:1 (bramkę dla Dolcanu zdobył w tym meczu Marcin Stańczyk).

Jak na beniaminka (czyli drużynę, która rozgrywa w danej lidze pierwszy sezon po awansie do niej) Dolcan radzi sobie znakomicie. Jeśli podopieczni Piotra Szczechowicza utrzymają obecną formę do końca sezonu, już w przyszłym roku na boiskach naszego powiatu zagości druga liga. Czy właśnie takie były przedsezonowe założenia władz klubu? ? Zawsze stawiamy sobie najwyższe cele, a obecnie jest nim oczywiście awans do II ligi ? mówi dyrektor sportowy klubu, Jerzy Szczęsny. ? Zeszły sezon był bardzo ciężki, ale ostatecznie udało nam się wygrać rozgrywki. Chcemy teraz ten wyczyn powtórzyć, choć na pewno będzie to trudne.

Przed sezonem do zespołu dołączyło aż dziesięciu nowych piłkarzy. Jak twierdzi dyrektor klubu, dzięki dobrej atmosferze szybko zaaklimatyzowali się oni w nowej drużynie. ? Nasz klub oparty jest na ludziach z wielkimi ambicjami i potencjałem ? kontynuuje Jerzy Szczęsny. ? Podkreślić chciałbym tutaj ogromną rolę pana Sławomira Dolińskiego, prezesa firmy Dolcan, bez którego pomocy i wsparcia finansowego z pewnością nie osiągnęlibyśmy znaczących sukcesów.

W ostatniej kolejce Dolcan zremisował na wyjeździe 1:1 w meczu na szczycie z drużyną OKS 1945 Olsztyn, zajmującą przed tym spotkaniem trzecie miejsce w tabeli. Oba gole padły w drugiej połowie meczu. Prowadzenie w 74 minucie objął zespół Dolcanu za sprawą Macieja Góreckiego. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem gospodarzom udało się jednak odrobić straty po rzucie karnym.

? Moi piłkarze zagrali dobrze, zrealizowali wszystkie założenia taktyczne, jakie opracowałem na to spotkanie ? mówi trener Dolcanu Ząbki, Piotr Szczechowicz. ? Niestety, w samej końcówce spotkania przydarzył nam się błąd. Popełniła go formacja obrony, która przez cały mecz spisywała się świetnie. Tak jednak bywa, teraz już koncentrujemy się na następnym spotkaniu.

A już w przyszły weekend (15 września, godz. 16) piłkarzy Piotra Szczechowicza czeka kolejny bardzo ważny mecz. Do Ząbek przyjeżdża bowiem Ruch Wysokie Mazowieckie, który zajmuje drugie miejsce w tabeli z jednym tylko punktem straty do lidera. Zapowiada się więc zacięte spotkanie. W ostatnim meczu Ruch ograł Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie aż 7:0. Będzie to prawdziwy sprawdzian dla zawodników Dolcanu.