Dozór i nakaz opuszczenia lokalu za znęcanie nad żoną

policja111

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach zatrzymali 43-letniego Pawła W. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w rodzinie w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór, oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Policjanci z komisariatu w Markach kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Zgłaszająca interwencję policyjną kobieta oraz sprawca byli znani miejscowym funkcjonariuszom. W ich domu niejednokrotnie dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. 43-latek od stycznia 2018r nie szczędził swojej żonie nie tylko słów obelżywych, lecz groził też pobiciem i uszkodzeniem ciała. Wielokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas sprawca przemocy w rodzinie, będąc pod wpływem alkoholu, szarpał, popychał i opluwał kobietę.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że Paweł W. znajdował się po użyciu alkoholu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze złożyli w prokuraturze rejonowej w Wołominie. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wołominie

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Dozór i nakaz opuszczenia lokalu za znęcanie nad żoną

  1. Uwaga na oszustow. Przychodzi do domu kobieta i mowi ze jest z opieki i ma 100 zl na leki. Probuje wyludzic pieniadze pokazuje ze ma 200 zl i nie ma drobnych, przy okazji wypytuje starsze osoby kto i o ktorej jest z domownikow. Zalecam ostroznosc i nie otwieranie drzwi osobom nieznanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.