Dożynki Powiatowe w Woli Cygowskiej

W niedziele w Woli Cygowskiej na terenie gminy Poświętne odbyły się Powiatowo-Gminne Dożynki. Święto Plonów oraz przygotowane przez organizatorów atrakcje cieszyły się ogromną popularnością.

? Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika, nawiązujący do najpiękniejszych polskich tradycji. Podkreśla nasze przywiązanie i umiłowanie Ojczystej Ziemi. Wyraża szacunek do ludzi, którzy swoje życie związali z ciężką pracą na roli. Tak dawniej, jak i dziś, Święto Plonów przypomina nam wszystkim, że to właśnie dzięki poświęceniu rolnika codziennie trafia na nasze stoły – polski chleb ? powiedział przemówieniu okolicznościowym Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

Wydarzenie rozpoczął uroczysty korowód wieńców oraz dziękczynna Msza Święta, w której udział wzięli przedstawiciele władz centralnych i samorządowych m.in. Posłowie na Sejm RP Anita Czerwińska oraz Piotr Uściński, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, w tym radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Katarzyna Lubiak i Stefan Traczyk, współorganizator Dożynek Wójt Gminy Poświętne Sylwester Niźnik, Wicestarosta Robert Szydlik, członkowie Zarządu Powiatu Paweł Dąbrowski i Grzegorz Siwek, Radni Powiatu Wołomińskiego na czele z Wiceprzewodniczącym Rady Cezarym Wnukiem; wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu wołomińskiego; przedstawiciele policji i straży pożarnej; sołtysi, koła gospodyń wiejskich oraz bardzo liczna grupa mieszkańców gminy Poświętne i powiatu wołomińskiego.

Powiatowe Święto Plonów uatrakcyjniły stoiska z wyrobami regionalnymi kół gospodyń wiejskich i sołectw. Liczną publiczność przyciągnęły również pokazy lotnicze, skoki spadochronowe oraz loty wiatrakowcem. Niewątpliwa atrakcją był również konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy udział wzięło aż 33 delegacje. Jury przyznało 3 równorzędne nagrody główne: sołectwu Sitki, sołectwu Trzcinka oraz sołectwu i KGW w Nadbieli. Przyznano również 5 wyróżnień: KGW Roszczep, KGW w Choinach, KGW w Równem, KGW w Strachówce i sołectwu Jarzębia Łąka. Fundatorami nagród finansowych (głównych, wyróżnień i nagród „za udział”) byli organizatorzy Dożynek: Starosta Adam Lubiak i Wójt Sylwester Niźnik.

2 przemyślenia nt. „Dożynki Powiatowe w Woli Cygowskiej

  1. A o pośle Robercie Mordaku z Kukiz’15 to specjalnie nie wspomnieliście?
    Nie widzę również Struzika wymienionego, a był.

  2. Dożynki były w niedzielę a nie w sobotę i w Woli Cygowskiej nie cugowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.