Dzień Dziecka z Wołomińską Policją

177-157765

Dzień dziecka to święto obchodzone 1 czerwca. Jak co roku podczas organizowanych w powiecie wołomińskim festynów dla dzieci i młodzieży, a także całych rodzin, udział wzięli również policjanci wołomińskiej Komendy. Oprócz pokazów sprzętu policyjnego, zabaw i quizów było jeszcze szereg innych atrakcji. Funkcjonariusze brali również udział w spotkaniach z dziećmi w szkołach i przedszkolach, oraz zorganizowali wycieczki po Naszej Komendzie.

Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku policjanci wołomińskiej Komendy obecni byli na festynach z okazji Dnia Dziecka. Policjanci przegotowali i udostępnili dla dzieci i młodzieży policyjne radiowozy, w których prawie każdy mógł zasiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant, a także na tylnych siedzeniach i w specjalnie do tego celu przystosowanej przestrzeni, gdzie przeważnie policjanci przewożą osoby zatrzymane.

Policjanci udostępnili ponadto dla wszystkich małych i dużych uczestników wspólnej zabawy policyjne motocykle i radiowozy. Były konkursy, quizy, pytania dla dzieci, rodziców oraz ich opiekunów, nie tylko te dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy wspólnej zabawy z Policjantami otrzymali odblaskowe opaski, pozwalające na bezpieczne poruszanie się po drogach przez dzieci. Po raz kolejny należy stwierdzić, że dzieci, młodzież ich rodzice i opiekunowie posiadają dużą wiedzę na temat naszego wspólnego bezpieczeństwa i pracy Policji.

Podinsp. Wioletta Zychnowska zajmująca się prewencją kryminalną, asp. szt. Tomasz Sitek – rzecznik wołomińskiej Policji oraz inni funkcjonariusze uczestniczyli w festynach w Wołominie, Kobyłce i Zielonce, gdzie na stawach „Glinianki” 3 czerwca odbyły się specjalne zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Na festynie wędkarskim dzieci i młodzież mogły nie tylko porozmawiać o swoim bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji, lecz również zasiąść za kierownicą prawdziwego policyjnego radiowozu.

Wcześniej policjanci z wołomińskiej Komendy odwiedzili dzieci w przedszkolach i szkołach na terenie naszego powiatu. Tam też policjanci udostępnili najmłodszym policyjny radiowóz, była też praktyczna lekcja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą przeprowadził w Szkole Podstawowej w Tłuszczu sierż. szt. Sebastian Łabowicz z Wydziału Prewencji KPP Wołomin. Każde dziecko mogło również usiąść z policyjnym radiowozie. Funkcjonariusze gościli też przedszkolaków i uczniów szkół w Komendzie Policji w Wołominie.

Wszystkie te atrakcje policjanci przygotowali specjalnie dla dzieci, młodzieży ich rodziców i opiekunów w związku z przypadającym 1 czerwca Międzynarodowym Dniem Dziecka. Do tego dopisała jeszcze wspaniała pogoda.

źródło: KPP w Wołominie

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.