Dziesięciu zawodników, dziesięć medali

Na rozgrywanych w weekend w Knurowie VI Mistrzostwach Polski juniorów, seniorów i weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym (bez koszulek specjalistycznych) zawodnicy Wichru Kobyłka zdobyli 10 medali.

Z MKS Wicher Kobyłka wzięło udział w zawodach dziesięciu zawodników. W pierwszym dniu rywalizacji startowali zawodnicy kategorii wagowej od 53 kg do 83 kg. W kategorii juniorów do 16 lat startowali Jakub Jędrzejewski w wadze do 53 kg i debiutujący w tej rangi zawodach Bernard Galicki oraz junior do 18 lat Norbert Jędrzejewski.
Kuba w drugim podejściu poprawił rekord Polski juniorów do 16 lat wynikiem 100,5kg. W trzecim podejściu wycisnął 102,5 kg ale sztangę położył na stojak, nie zwracając uwagi na komendę sędziego i próba nie została zaliczona. Bardzo udanie zadebiutował startujący w wadze do 66 kg w juniorach do 16 lat Bernard Galicki, który zaliczył 90kg ale w trzecim podejściu wycisnął 92,5kg, a sędziowie dopatrzyli się drobnego błędu i nie zaliczyli podejścia. Tym samym pozbawili go złotego medalu. Kolejny nasz zawodnik startujący w sobotę zaliczył w wadze do 59kg 85 kg i zdobył złoty medal.
W drugim dniu zawodów z naszego klubu startowało siedmiu zawodników. Pierwsi startowali w wadze 93 kg debiutujący Bartosz Łach w juniorach do 16 lat i Kacper Wielochowski oraz aktualny V-ce mistrz świata w trójboju Patryk Zaniewski. Bartosz zaliczył wszystkie trzy próby i uzyskał 107,5 kg co dało mu 1 miejsce. Kacper Wielochowski zaliczył również trzy próby i wynikiem 165 kg wygrał kategorię do 93kg w juniorach do 18 lat, wyprzedzając Patryka Zaniewskiego, który zajął 2 miejsce.
Następnie w wadze do 105kg startowali w juniorach do 18 lat broniący tytułu wicemistrza Polski Kamil Kostrzewa oraz Damian Żochowski. Kamil zaliczył wszystkie trzy podejścia i uzyskał 140kg poprawiając wynik z ubiegłego roku o 7,5kg. Natomiast Damian zaliczył 135 kg i zajął 3 miejsce. Jako ostatni startowali w grupie juniorów do 23 lat Dawid Zaniewski kat. do 120 kg i Łukasz Jędrysiak +120kg. Dawid po bardzo dramatycznej walce ze sztangą ważącą 177,5 kg zdobył brązowy medal. Łukasz zaliczył 150kg i zajął 1 miejsce.
W punktacji open do 16 lat Jakub Jędrzejewski był pierwszy. Do 18 lat Kacper Wielochowski zajął 2 miejsce a Patryk Zaniewski był trzeci. W punktacji klubowej do 16 lat Wicher był 4?33pkt, do lat 18 1-50pkt, i do 23 lat również 4-20pkt. VI Mistrzostwa Polski były bardzo udane dla zawodników Wichru, którzy przywieźli z nich 10 medali. Były to ostatnie zawody w wyciskaniu w tym roku. Przed nami jeszcze jedne mistrzostwa Polski w trójboju siłowym. Zawody te odbędą się 18 grudnia w Spale będą to eliminacje do mistrzostwa Europy. Po tych mistrzostwach nasza sekcja ma już 247 medali w tym 16 na mistrzostwach Europy i Świata. Start zawodników MKS Wicher Kobyłka nie był by możliwy gdyby nie wsparcie przyjaciół sekcji i objęcie wyjazdu Patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Roberta Roguskiego, Pana Eugeniusza Topczewskiego, Panów Wiesława Kacprzaka i Andrzeja Kołbuka, Pana Eugeniusza Ostrowskiego i Pana Jarosława Dąbrowskiego. Bez wsparcia tych osób nasza sekcja nie mogła by brać udziału i godnie reprezentować klub i miasto Kobyłka na zawodach krajowych i zagranicznych.