II Charytatywny Bal Niepodległości w Wołominie

II Charytatywny Bal Niepodległości odbył się w sobotę 30 listopada w restauracji Falcon w Wołominie. Organizatorem Balu była Fundacja im. K. Ignacego Skorupki mająca swoją siedzibę w Wołominie.

Dochód z Balu zostanie przeznaczony na wsparcie Mateuszka, niepełnosprawnego podopiecznego Fundacji, który wymaga ustawicznej pomocy medycznej oraz na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Zielonce i na wsparcie Przedszkola Sióstr Zakonnych w Zakroczymiu.
Fundacja pozyskała liczne fanty, które licytowano na początku spotkania. Z licytacji, sprawnie i skutecznie prowadzonej przez Roberta Perkowskiego, uzyskano przychód w wysokości 9 600,00 zł. Wszystkie licytowane przedmioty (pióro od Kancelarii Premiera Morawieckiego, wizytownik i Flaga Państwowa z Kancelarii Prezydenta, filiżanka porcelanowa z limitowanej serii od wicepremiera, piłka z podpisami znanych sportowych osobowości, piłka do Futbolu Amerykańskiego, Oryginalny sękacz od gości z Podlasia oraz cztery obrazy od Stowarzyszenia Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury. Fundacja otrzymała wszystkie wymienione przedmioty od ofiarodawców bezpłatnie więc dochód w całości zostanie wykorzystany do podziału na wspomniane cele. Fundusz na cel charytatywny zostanie zwiększony o dochód uzyskany ze sprzedaży wejściówek na Bal.
W ubiegłym roku dochód z Balu Charytatywnego przeznaczony był również na pomoc osobie niepełnosprawnej ? było to dofinansowanie zakupu specjalnego wózka przystosowanego do transportu zaś drugą część przeznaczono na remont jednego z oddziałów w szpitalu powiatowym w Wołominie.
Fundacja od trzech lat, jest kontynuatorem działań stowarzyszenia na rzecz życia i rodziny. W tym roku postanowiono po raz szósty przyznać statuetkę ?Krzyż ks. Ignacego Skorupki?. Kapituła w składzie: Piotr Uściński, Konrad Rytel, Ryszard Madziar, Marzena Małek, Jan Żaryn i Marek Krzemieniewski postanowiła, że w tym roku uhonorowany statuetką zostanie wicepremier Rady Ministrów Jacek Sasin, któremu przedstawiciele fundacji wręczyli przyznane odznaczenie w dniu wcześniejszym.
W latach ubiegłych uhonorowani zostali: Arcybiskup Henryk Hoser, Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Obrony Antoni Macierewicz, obecny Minister Obrony Mariusz Błaszczak, była Premier Beata Szydło.
– Patron naszej Fundacji i młodzież z którą poszedł bronić Ojczyzny oddali w jej obronie swoje życie. My pokolenie powojenne nie giniemy na polu walki, dzisiejszy patriotyzm według nas to pomoc słabszym a dzisiejszy patriotyzm to poświęcenie się w całości pracy na rzecz naszej Ojczyzny. Wykorzystywanie posiadanych zdolności to współczesny patriotyzm i myślenie narodowe ? mówi Zbigniew Paziewski, wiceprezes Fundacji. – W przyszłym roku ? 2020 ? będziemy również chcieli przyznać statuetkę i wiem już dziś, że będzie to trudna decyzja ? mówi wiceprezes.
Fundacja w 2020 roku planuje inne inicjatywy związane z 100. Rocznicą Bitwy Warszawskiej. Mamy przygotowaną mobilną wystawę ?Bitwa Warszawska? która była już w kilku miejscach prezentowana. Jest to 17 tablic wielkoformatowych opracowanych tematycznie przez historyka Pana Jarosława Stryjka. Chcemy, aby odwiedziła ona kolejne miejsca w naszym kraju. ? chcemy w oparciu o tą naszą wystawę mobilną, wydrukować ok. 5 000 kompletów składających się z 17 plansz w mniejszym formacie o tematyce Bitwy Warszawskiej i będziemy chcieli te materiały rozprowadzić po terenie całej Polski ? mówi nasz rozmówca.
Fundacja planuje, że wraz z prezentacją mobilnej wystawy odbywały się będą wykłady prowadzone przez profesjonalistów takich jak prof. Jan Żaryn czy autor wystawy Jarosław Stryjek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.