II Memoriał Zygmunta Bukraka

9 września na Kanale Królewskim w Kobiałce odbył się II Memoriał Zygmunta Bukraka. Do walki o puchar stanęło wielu zawodników, w tym rodzina, przyjaciele, znajomi oraz wychowankowie legendy wołomińskiego wędkarstwa.

Punktualnie o godzinie 7.00 rano zawodnicy stanęli do rywalizacji. Zawody te to ukłon w stronę człowieka, któremu wołomińskie Koło nr 21 PZW wiele zawdzięcza. Podczas zawodów czuć było przyjazną atmosferę. Po raz drugi spotkali się na nich ludzie, których łączy wielka pasja, jaką jest wędkarstwo. Pogoda była łaskawa dla wędkarzy, zmaganiom sprzyjała również spokojna woda. Największa ryba, jaką udało się złowić, to karp ważący ponad 1 kg, którego złowił Sławomir Strąk.

Zawodnicy zmierzyli się w trzech kategoriach wiekowych: juniorzy, seniorzy i kadeci. W najbardziej prestiżowej kategorii ? seniorzy – na najwyższym miejscu podium stanął Sławomir Strąk. Wśród juniorów triumfował Mateusz Turek, zaś złoto w kategorii najmłodszej (kadeci) zdobył Michał Turek.

Dla zawodników przygotowane zostały dyplomy, nagrody oraz puchary, które zostały wręczone przez synów Zygmunta Bukraka: Andrzeja i Krzysztofa oraz wnuka: Piotra.

Przed rozdaniem nagród prezes Koła nr 21 PZW Krzysztof Wytrykus podkreślił, jak ważną rolę odegrał w kształtowaniu wołomińskiego wędkarstwa Zygmunt Bukrak. Wspominał ostatnie zawody w tym miejscu, w jakich uczestniczył Zygmunt Bukrak. Choć wtedy nie był w stanie sam wystartować, wspierał zawodników. Taki był na co dzień i takim go wszyscy zapamiętali ? człowiek służący radą, kompetentny i zawsze uśmiechnięty.

Zygmunt Bukrak zmarł w październiku 2009 r., przez ponad 50 lat związany był z Kołem nr 21 PZW w Wołominie. Z jego wiedzy i doświadczenia do dziś korzysta wielu wędkarzy, którzy są mistrzami Polski, a także świata. Mamy nadzieję, że III Memoriał Zygmunta Bukraka przyciągnie jeszcze większą liczbę zawodników, w tym młodych, na których zawsze tak bardzo mu zależało.