II Piknik Organizacji Pozarządowych ?Trzecia Strona? czyli SOWA_wwl zaprasza

Organizatorzy Pikniku Organizacji Pozarządowych ?Trzecia Strona? ? Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury, Zielonkowskie Forum Samorządowe i TRAD ?Szansa? ? serdecznie zapraszają w sobotę 22 czerwca w godz. 13.00-20.00 na piknik przy ul. Laskowej 4 w Wołominie. Honorowy patronat nad imprezą objął Tomasz Jędrzejczak, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Piknik odbędzie się w Wołominie przy ulicy Laskowej 4 – teren Centrum Kształcenia EDUS. Wstęp wolny.W sobotę, 22 czerwca, na pikniku ?Trzecia Strona? na terenie Centrum Edukacji EDUS w Wołominie swoje osiągnięcia, programy i zakres działalności przedstawią gminne i powiatowe organizacje pozarządowe, organizacje kościelne, grupy nieformalne, koła gospodyń wiejskich itp. ? czyli tzw. trzeci sektor. Wszystkie te organizacje współpracują w przygotowaniu programu pikniku.

Organizatorzy zapraszają na piknik mieszkańców ? rodziny z dziećmi, młodzież i dorosłych w każdym wieku. Zapraszamy też osoby zaangażowane w pracę w organizacjach pozarządowych, osoby współpracujące z organizacjami i stowarzyszeniami, wszystkim, którzy chcą się zapoznać z działalnością trzeciego sektora na naszym terenie i tych, którzy zainteresowani są podjęciem współpracy.

Organizacja zapraszają mieszkańców Wołomina, rodziny z dziećmi, dla których nie zabraknie atrakcji. W planach jest GRA MIEJSKA, koncert zespołu młodzieżowego, prezentacje działalności organizacji, gry planszowe, zabawy dla dzieci, warsztaty z różnych dziedzin.

Celem projektu jest właśnie wzmocnienie i zbudowanie dla organizacji pozarządowych platformy kontaktów z innymi organizacjami, przestrzeni wymiany doświadczeń, silnego zaplecza merytorycznego i organizacyjnego oraz reprezentacji w kontaktach z administracją publiczną. Część organizacji z powiatu wołomińskiego już zawarła porozumienie i tworzy Sieć Organizacji Wielu Aktywności SOWA_wwl.

Przedstawicielstwo wielu dobrze działających organizacji pozarządowych może stać się nie tylko silnym i znaczącym głosem dialogu społecznego, ale również wsparciem dla słabszych organizacji, borykających się z problemami, których nie potrafią same rozwiązać.

Bez silnego sektora pozarządowego nie ma szans na rozwój społeczeństwa obywatelskiego w powiecie wołomińskim. Dlatego też organizatorzy ?Trzeciej Strony? od dłuższego już czasu zachęcają organizacje i stowarzyszenia do nawiązywania kontaktów i podejmowania współpracy ze sobą, a także do dzielenia się doświadczeniami ? które mogą zaowocować sukcesami w pracy pozarządowej, jak również polepszeniem skuteczności metod działania.

Zapraszamy także na portal społecznościowy na facebooku: Forum Aktywnych Społeczności, na którym już trwa wymiana poglądów dotyczących pikniku.

W tym roku patronat nad Piknikiem objął już Tomasz Jędrzejczak, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który, między innymi, zajmuje się współpracą z trzecim sektorem.

W ubiegłorocznym pikniku uczestniczyło ponad 20 organizacji. Zapraszamy

Zgłoszenia można nadsyłać na adres: sowa.wwl@gmail.com lub dokonać telefonicznie: 698 655 256