III Puchar Polski Tang Soo Do

W sobotę 6 czerwca 2015 w Wołominie odbył się III Puchar Polski Tang Soo Do, który zgromadził przeszło 200 zawodników reprezentujących taekwondo, kick-boxing, karate i tang soo do.

Rywalizację stanowiły konkurencje walk sportowych w formułach semi-contact, light-contact, light-kick a także konkurencje techniczne w formach tradycyjnych i formach z bronią, dla młodszych zawodników była również rozgrywana konkurencja walk mini-kumdo (walki ?makaronami? basenowymi, piankowe pałki). Nie mogło zabraknąć przedstawicieli powiatu mińskiego i wołomińskiego ? Klubu Tang Soo Do ?Ronin? Stanisławów i Poświętne. Dla nich był to ostatni start w tym półroczu po bardzo męczącym sezonie. Starty co tydzień a ten turniej był ósmym od początku bieżącego roku.

W rywalizacji uczestniczyło wielu utytułowanych zawodników z mat krajowych i zagranicznych.

Na Pucharze Polski Tang Soo Do w Wołominie podopieczni trenerów Jacka Keslera i Damiana Buczka wywalczyli 16 medali: 5 srebrnych i 11 brązowych:

? Szymon Szulc kadeci 2 m formy z bronią, 2 m light contact, 3 m light contact, 3 m  semi contact, 3 m semi contact

? Natalia Gawryś juniorzy 3 m formy z bronią, 3 m formy tradycyjne

? Magda Gnich młodzicy 2 m mini kumdo ? Dominik Kaim młodzicy 2 m mini kumdo ? Norbert Socha dzieci 2 m mini kumdo ? Kamil Pasik juniorzy 3 m formy tradycyjne ? Kasia Wierzbicka dzieci 3 m formy z bronią ? Jakub Suchocki młodzicy 3 m mini kumdo ? Patrycja Biedrzycka dzieci 3 m mini kumdo ? Mateusz Pasik młodzicy 3 m mini kumdo ? Adrian Laskowski juniorzy 3 m semi contact ? Sylwia Soszka juniorzy 4 m formy z bronią

Apetyty były oczywiście na więcej, ale nie mogli wystartować w walkach z różnych przyczyn doświadczeni zawodnicy klubowi: Patryk Gnich, Natalia Gawryś, Kamil Pasik, Mateusz Pasik, Sylwia Soszka a nawet Adrian Laskowski. Podjęto też decyzję o nie wystawianiu do walk w formułach sportowych młodszych zawodników ze względu na braki sprzętowe w wyposażeniu ochronnym a mającym wpływ na przebieg turnieju.

Z rodzimych zawodników najlepszy rezultat miał kadet Szymon Szulc (2002), który zdobył 5 medali: 2 srebra i 3 brązy. W konkurencji walk semi contact był zmuszony toczyć kilka pojedynków pod rząd, bez przerwy w dodatku na różnych matach (różne kategorie wzrostowe do których był zgłoszony). Biorąc pod uwagę ilość walk, ich czas a także niesamowity upał panujący na hali, należy docenić obronę przez tego zawodnika dwóch brązowych medali w finale.

Dwa medale brązowe to efekt startu juniorki Natalii Gawryś w konkurencjach form z bronią i bez.

Dobrze się spisywał w prestiżowej konkurencji walk GRAND CHAMPION SEMI CONTACT junior Adrian Laskowski, który wygrywał walki z seniorami, również posiadaczami stopni mistrzowskich. Niestety nie dał rady dojść do finału.

Tym razem pozostałym nie udało się wejść do strefy medalowej, choć często przechodzili pierwszą strefę eliminacyjną awansując do kolejnego etapu. Niekiedy zabrakło szczęścia, niezależnie od konkurencji. Np. w konkurencji form często decydowały dziesiętne punktów, a w walkach ostatnie ułamki nawet sekund. Ale taki jest sport, ponadto rywalizacji ma towarzyszyć radość z samego startu.

Z powiatu mińskiego w rywalizacji uczestniczyły również takie kluby jak Wallhalla Fight Mińsk Mazowiecki trener Kamil Chłopik, Akademia Sztuk Walki ? trener Dawid Matwiej oraz Klub Sportów Wali Tae Sulejówek trener Bartłomiej Turczyński.

Relacja: Tang Soo Do

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.