Ile kosztuje wypożyczenie samochodu z wypożyczalni na lotnisku w Warszawie?

Poruszanie się samochodem to wciąż jedna z najwygodniejszych metod transportu. Niestety, w określonych sytuacjach dostęp do prywatnego pojazdu może być utrudniony. Przykładem jest moment, w którym w celu szybkiego przemieszczania się użyjemy samolotu. Co zrobić, aby bezpośrednio po przylocie do Warszawy móc jeździć autem po stołecznych drogach?

Rezerwuj samochód on-line

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dedykowanych usług. Wypożyczalnia samochodów w Warszawie o nazwie CARFREE ma swoją siedzibę na lotnisku, co oznacza, że kluczyki do wybranego auta można uzyskać tuż po odebraniu bagażu i udaniu się do dalszej części hali przylotów. Zazwyczaj na miejscu da się dokonać pełnych formalności, ale istnieje też sposób na szybsze załatwienie sprawy.

Jest to dokonanie rezerwacji ? a nawet opłaty ? w pełni on-line. W formularzu trzeba zaznaczyć miejsce odbioru i zwrotu auta, wraz z przewidywanym zakresem dat. Na tej podstawie system carfree.com.pl oblicza całkowitą wysokość opłat dla każdej grupy pojazdów. Po uzupełnieniu danych personalnych wystarczy dokonać wygodnej płatności przez system szybkich transakcji, tym samym większość formalności zostanie już wykonana. Przy odbiorze samochodu będzie trzeba jeszcze podpisać się na umowie, kwitując odbiór zarezerwowanego modelu.

Koszt wypożyczenia auta w Warszawie

Cena za krótkoterminowy wynajem wozu jest zależna od jego rodzaju ? wielkości, komfortu i przeznaczenia. Wybierać można zarówno wśród małych aut miejskich, takich jak Skoda Citygo czy Mitsubishi Space Star, jak i większych SUV-ów pokroju Mazdy CX5 oraz Nissana Qashquaia. Do dyspozycji w segmencie dostawczym są Citroen Jumper i Peugeot Boxer, a wśród busów np. Opel Vivaro.

Można również zażyczyć sobie samochodu z automatyczną skrzynią biegów, w nadwoziu kombi, luksusowego sedana, a nawet o charakterze sportowym. Każdy z tych wyborów wiąże się ze zmianą ceny. Stała jest tylko opłata za podstawienie auta i jego odbiór ? 80 zł za każdą z tych czynności. Poza nią koszt wypożyczenia najprostszych modeli z segmentu A na dwa dni zaczyna się od około 150 zł. Za egzemplarze z kategorii SUV trzeba zapłacić dwa razy tyle, a najdroższe auto sportowe uszczupli budżet o około 1200 zł.

Czy opłaca się wypożyczyć samochód w stolicy?

Opłacalność takiego działania jest dość duża, szczególnie gdy w Warszawie i okolicach trzeba załatwiać sprawy biznesowe. Chociaż na miejscu całkiem sprawnie funkcjonuje metro, kolej i autobusy, to przemieszczanie się komunikacją miejską nie zawsze bywa wygodne. Co ciekawe, wypożyczając auto, można zyskać na komforcie podwójnie, np. wybierając nocleg w którejś z dalszych dzielnic. Dzięki takiemu posunięciu uda się zyskać przestronniejszy apartament w niższej cenie niż w Śródmieściu. Tym samym, doliczając opłaty za transport miejski, wypożyczenie samochodu w szybkim tempie się zwraca.

Dzięki formularzom on-line wypożyczanie samochodu jest bardzo proste. Można tego dokonać z każdego miejsca na świecie, nawet na krótko przed planowanym przelotem. Przy okazji ceny nie są zbyt wygórowane, a komfort przemieszczania się po Warszawie znacząco wzrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.