Jak założyć profil zaufany?

Ząbki - przerwa w działaniu strony internetowej www.zabki.pl

Profil zaufany to klucz do e-usług. Bezpłatne i bezpieczne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzić w internecie swoją tożsamość. Michał Czernecki, ambasador kampanii ?e-Polak Potrafi!?, pokaże, jak go założyć.To naprawdę proste.

Dzięki profilowi zaufanemu wiele spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu – online. Jakie? Oto tylko kilka przykładów: ? wniosek o nowy dowód osobisty, ? zgłoszenie narodzin dziecka, ? sprawdzenie swoich punktów karne, ? sprawdzenie historii pojazdu i wiele innych spraw.

Kampania ?e-Polak potrafi!? jest częścią projektu ?Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych?. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.