Jolanta Hibner senatorem z okręgu obejmującego Powiat Wołomiński

Państwowa Komisja Wyborcza podała  już nazwiska 100 senatorów, wybranych w wyborach parlamentarnych 13 października. W okręgu 40, obejmującym także nasz powiat mandat uzyskała Jolanta Hibner.

W okręgu nr 40 obejmującym Powiat Wołomiński oraz legionowski, nowodworski i warszawski zachodni zwycięstwo odniosła Jolanta Hibner kandydatka Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI, która uzyskała 51,52% głosów. Jej kontrkandydat, Jan Żaryn startujący z listy PiS uzyskał w okręgu 48,48% głosów.

Kochani,
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie głosy. WYGRALIŚMY w okręgu 40 do Senatu. To jest NASZ wspólny sukces.
Z wielką dumą będą reprezentowała Wasze interesy w nadchodzącej kadencji. Pokażmy nową jakość w polityce i twórzmy lepszą przyszłość dla nas i naszych najbliższych. – napisała na Facebooku senator Jolanta Hibner

Jolanta Hibner z polityką związana jest od wielu lat, była  posłanką na Sejm V, VI i VIII kadencji i posłanką do Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2014.
Ukończyła studia na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz studia z zakresu samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 r. członkini komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Inżynierii Sanitarnej.
W latach 2002-2003 naczelnik wydziału w Urzędzie m.st. Warszawy. W latach 2003-2005 dyrektor wydziału ds. Inwestycji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Członkini Platformy Obywatelskiej od 2001 r.
W latach 2009-2014 posłanka do Parlamentu Europejskiego z okręgu Mazowieckiego. Zasiadała w komisjach ENVI (Ochrona Środowiska Naturalnego, Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo Żywności) i ITRE (Przemysł, Badania Naukowe i Energia). Posłanka na Sejm RP w latach 2005-2009 i od 2015 r. (V-VI i VIII kadencja). Zasiadała dwukrotnie w komisjach: ds. Unii Europejskiej oraz ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa. Obecnie pracuje w komisjach: ds. energii i skarbu państwa; ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.