Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w Dąbrówce

Złote Gody to wyjątkowa rocznica, którą obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. To z pewnością niezwykły jubileusz, którym może pochwalić się niewiele par małżeńskich.
W  niedzielę 2 grudnia 2018 roku, aż cztery pary z gminy Dąbrówka obchodziły  50-lecie pożycia małżeńskiego. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, którą specjalnie na tę okazje celebrował proboszcz z Kościoła p.w. Krzyża Świętego w Dąbrówce.
Następnie wójt Gminy Radosław Korzeniewski pogratulował seniorom imponującej rocznicy. Wyraził swoje uznanie, podziw i szacunek,  doceniając fakt, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, pary te, konsekwentnie dochowały  przysięgi małżeńskiej, złożonej przecież ponad pięćdziesiąt lat temu.
– Każda z par świętujących dziś jubileusz ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię. Wasze małżeństwa to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się razem, stają się lżejsze. Swoją niezłomną postawą, miłością, cierpliwością, wzajemnym poszanowaniem i wytrwałością dajecie Państwo świadectwo tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie, która nie poddaje się w trudnych momentach, nie cofa się w chwilach słabości, ale pokonuje je, stając się dzięki temu trwalsza – stwierdził w okolicznościowym przemówieniu wójt Radosław Korzeniewski
Dokonał on również uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dodatkowo jubilatom, prócz odznaczeń, wręczono także pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Wszystkim świętującym rocznicę ślubu miłe i serdeczne życzenia złożyła także Dorota Wróbel – zastępca Wójta Gminy Dąbrówka.
Wśród uhonorowanych par znaleźli się:
1. Eugenia i Marian Zych z Dział Czarnowskich
2. Marianna i Marian Mędrzyccy z Trojan
3. Teresa i Benedykt Kryszkiewicz z Dąbrówki
4. Marianna i Sylwester Kostrzewa z Karpina
Oficjalna cześć uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem.
 Lidia Sikorska-Księżnik

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.