W czerwcowy wieczór 2014 r. po raz pierwszy przy Wspólnej 12 spotkali się uczestnicy Nocnego Marka – biegacze oraz miłośnicy nordic walking. Start i meta znajdowały się przy stadionie Marcovii. Trasa biegu na 10 km wiodła ulicami wschodniej części miasta. Wzięło w nim udział ponad 340 zawodników, a najszybszy z nich pokonał trasę Nocnego Marka w niecałe 33 minuty. Tak się zaczęła historia biegu, którego dziesiąta, jubileuszowa edycja odbędzie się 15 czerwca.
Tegoroczny Nocny Marek to m.in.:
- bieg główny na 10 km prowadzący ulicami Pustelnika i Zieleńca
- bieg na 5,7 km
- marsz nordic walking (5 km) z malowniczą trasą wzdłuż rezerwatu Horowe Bagno
- biegi dzieci – w zależności od wieku na 200, 400, 800 i 1200 m.
Centralnym punktem wydarzenia będzie Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne – tu będzie znajdowało się miasteczko zawodów, start i meta biegów oraz – oczywiście – miejsce dekoracji zwycięskich zawodników i drużyn. Warto podkreślić, że przewidziane są wyróżnienie dla najszybszej mieszkanki i najszybszego mieszkańca Marek – zarówno w obu biegach i jak i marszu nordic walking.
Organizatorami wydarzenia są Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, Markowi Biegacze, Miasto Marki oraz Marki na kijach.
Więcej informacji z Marek
Marki – Rekord goni rekord
Po raz pierwszy w naszej historii w ciągu doby wtoczyliśmy do sieci ponad 8,5 tys. m. sześć. Markowej Wody. Po dniach chłodu nadeszła
[...]
0 komentarzy
Marki – MRMM na Ogólnopolskiej Debacie Młodych
22 czerwca 2026 roku przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Marki uczestniczyli w Ogólnopolskiej Debacie Młodych poświęconej Krajowej Strategii Młodzieżowej, która odbyła się w Warszawie.
[...]
0 komentarzy
Marki – Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki
Za nami 62. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie, które w dniach 18-21 czerwca odbyły się w Łodzi. Najważniejszą informacją dla całej rodziny
[...]
0 komentarzy
Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu
20 czerwca, w samym sercu Warszawy, na plaży Poniatówka, marecka drużyna po raz kolejny udowodniła, że należy do absolutnej krajowej czołówki. W niezwykle
[...]
0 komentarzy
Marki – Pożegnanie z IV ligą. Oby tylko na rok…
Podopieczni trenerów Konrada Kucharczyka i Dawida Bułki zajęli ostatnie miejsce w tabeli i rozpoczną rundę jesienną na niższym szczeblu rozgrywkowym. Po wyjazdowym zwycięstwie
[...]
0 komentarzy

